MojAndroid

Spoločnosť Samsung pôvodne predstavila operačný systém Tizen ako alternatívu pre smartfóny smerované najmä na rozvojové trhy. Predstavené boli tiež hodinky Samsung Gear Live, ktoré boli prvými a zatiaľ jedinými hodinkami od Samsungu so systémom Android Wear. Minulý rok Samsung vyhlásil, že už nebude vydávať nositeľné zariadenia so systémom Android Wear, ale práve so svojim operačným systémom Tizen.

Náš tip
Bude Huawei prvým, kto preberie do hodiniek systém Tizen od Samsungu?

V súčasnosti je Tizen OS používaný vo všetkých “wearables” zariadeniach spoločnosti Samsung, ale aj v inteligentných domácich spotrebičoch či ďalšom príslušenstve. Pre Samsung je tak integrovanie systému Tizen do inteligentných hodiniek dôležitým prvkom. Aktuálne štatistiky z prvého štvrťroku 2017 hovoria o pomerne zaujímavom výsledku. Tizen OS získal po prvý krát vyšší podiel na trhu ako systém Android Wear.

Náš tip
“Recyklovaný” Samsung Galaxy Note 7 sa bude predávať za lákavú cenovku

Operačný systém Tizen získal za prvý štvrťrok 2017 podiel na trhu na hodnote 19%. Android Wear zaznamenal 18%. Práve Android Wear od Googlu sa nedokázal výrazne presadiť voči lídrovi na trhu, ktorým je jednoznačne systém Apple Watch s podielom 57%. Tizen OS zaznamenal za posledné dva roky výrazný nárast, keďže jeho podiel na trhu stúpol zo 6,7% na 19%.

Zdroj: sammobile

12.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+