MojAndroid

Tak, ako si dokážete softvérovo upraviť výkon auta, či pretaktovať procesor v počítači, si môžete upraviť aj výkon vášho smartfónu. S unikátnym riešením prichádza spoločnosť Samsung, ktorá svojim používateľom prináša aplikáciu slúžiacu na istý spôsob úpravy výkonu vášho zariadenia.

Modul Thermal Guardian pre takmer každý Samsung

Thermal Guardian však neslúži iba k zvýšeniu výkonu vášho zariadenia. Je aj nástrojom slúžiacim pre predĺženie výdrže batérie, keď nepomáha žiaden iný šetriaci profil. Modul Thermal Guardian pracuje s teplotou samotného procesora. Umožní procesoru pracovať na teplote až o dva stupne menšej, alebo o dva stupne väčšej, ako je jeho predvolená prevádzková hodnota.

samsung thermal guardian
Zdroj: talkandroid.com

Taktiež je treba mať na pamäti, že tento modul nespraví z vášho čipsetu nič výkonnejšie, ako je on sám. To znamená, že používateľ je stále limitovaný len jeho maximálnym výkonom. Portál talkandroid.com uvádza, že by mal tento modul priniesť viditeľnejšie zmeny najmä na zariadeniach so staršími čipsetmi.

Na inštaláciu je potrebné mať vo svojom smartfóne nainštalovanú aplikáciu Galaxy Store. Pomocou nej stiahnete ďalšiu aplikáciu pod názvom Galaxy Labs. Po jej inštalácii je už len potrebné stiahnuť spomínaný modul.

Na Samsung smartfóne v našej redakcii žiaľ nebol modul Thermal Guardian dostupný. Preto, ak ste sa rozhodli vyskúšať to aj vy a podarilo sa vám modul úspešne nainštalovať, dajte nám o tom vedieť v komentároch.

Náš tip
Toto sú najobľúbenejšie smartfóny našich čitateľov
25.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+