MojAndroid

Samsung sa tento mesiac s aktualizáciami viacerých zariadení na Android 13 pomerne rozbehol a okrem tohtoročných modelov sa nezabúda ani na tie staršie. Doteraz sa nového systému dočkali napríklad modely radu Galaxy S22, Galaxy S21 a ďalšie. Podľa informácií zverejnených na portáli sammobile.com, sa zoznam aktualizovaných zariadení stále rozširuje a aktuálne doň patria aj ďalšie tablety.

Samsung Galaxy Tab S8 5G už aktualizáciu dostal, teraz prišla na rad Wi-Fi verzia

Len niekoľko dní dozadu bola ohlásená dostupnosť aktualizácie na Android 13 len výhradne pre 5G verzie tabletov zo série Galaxy Tab S8. Dnes je tomu inak a podľa dostupných informácií prichádza One UI 5 už aj pre Wi-Fi verzie Galaxy Tab S8. Firmvér je dostupný pod označením XX06BXXU2BVK4 a obsahuje taktiež aj novembrovú bezpečnostnú záplatu.

Aktualizácia sa však týka len modelov Galaxy Tab S8+ a S8 Ultra. Pre základný model nie je zatiaľ nový softvér k dispozícii, čo potvrdzuje aj Galaxy Tab S8 v redakcii. Predpokladáme, že sa táto skutočnosť do niekoľkých dní zmení, nakoľko to podobne prebiehalo aj pri aktualizácii 5G modelov.

Samsung Galaxy Tab S8+
Samsung Galaxy Tab S8+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nezabudlo sa ani na staršie modely

Okrem vyššie spomenutého modelu sa aktualizácii tešia aj používatelia zariadení radu Galaxy Tab S7, ktorý bol predstavený v auguste 2020. Aktualizácia sa konkrétne týka 5G a Wi-Fi verzií modelov Galaxy Tab S7 a Galaxy Tab S7+. Nový softvér by mal byť v tomto čase dostupný pre európskych používateľov pod koncovým označením XXU2DVK3. Pre model Galaxy Tab S7 FE by sa tak malo stať ešte do konca novembra.

Okrem vyššie spomenutej bezpečnostnej záplaty, bol pre všetky aktualizované zariadenia vylepšený režim Samsung DeX, pridané nové „zvyklosti a rutiny“ a ďalšie možnosti prispôsobenia vylepšeného používateľského rozhrania One UI 5.

Ako je na tom konkurencia?

V posledných dňoch sa aktualizácie dočkali napríklad modely Google Pixel 6, Google Pixel 7 a OnePlus 8. V zozname nechýbajú ani zariadenia Xiaomi, Redmi a POCO. Plán aktualizácií zverejnila taktiež aj spoločnosť Asus.

24.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+