MojAndroid

Nový smarftón od Samsungu získal nedávno DLNA certifikát. Samsung Stealth V alias SCH-i510 s 4.3 palcovým displejom a 8MPx fotoaparátom sa tak zaradil medzi málo Android zariadení, ktoré podporujú protokol DLNA. Medzi ne patria napríklad nové HTC Desire Z a HTC Desire HD.

Využijem túto príležitosť na vysvetlenie skratky DLNA. Skratka DLNA pochádza z anglického originálu Digital Living Network Alliance, čo je nezisková organizácia, ktorú tvorí viac ako 250 členských spoločností v oblasti mobilných technológií, spotrebnej elektroniky, počítačov a poskytovateľov služieb.Členovia tejto aliancie si dali za spoločným cieľom používanie určitých technologických štandardov, aby tak spotrebiteľom uľahčili prezeranie a zdieľanie ich digitálnych fotografií, hudby a videí. V máji 2010 už malo DLNA certifikát viac než 7000 rôznych zariadení, čím si zaslúžili špeciálne logo na obaloch pre potvrdenie ich schopnosti prepojenia a spolupráce s ostatnými zariadeniami.

Pre väčšinu Androiďákov bude as najužitočnejšie prepojenie s televízorom, prípadne s hernými konzolami s podporou DLNA.

Zdroje: WikiPedia, AndroidCentral

2.12.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+