MojAndroid

Spoločnosť Samsung tento týždeň predstavila viacero noviniek. Svoj najvybavenejší smartfón v doterajšej histórii Samsung Galaxy Note 9 so skvelými parametrami a na trhu jedinečným perom S-pen. Tablet Samsung Galaxy Tab S4 10,5, ktorému taktiež nechýba pero S-pen a v mnohých veciach dokáže nahradiť aj klasický laptop. A taktiež po prvýkrát svoj vlastný smart reproduktor Samsung Galaxy Home s podporou vlastného hlasového asistenta Samsung Bixby, ktorého nájdeme aj v smartfónoch a tabletoch Samsungu. Všetky tri novinky a hlavne posledný menovaný smart reproduktor budú ťažiť aj z nového oznámeného partnerstva. Samsung nadviazal partnerstvo s hudobnou streamovaciou službou Spotify.

CEO Spotify Daniel Ek prezradil pár detailov spolupráce. Okrem toho, že aplikácia Spotify bude predinštalovaná a hneď k dispozícii aj službe Samsung Smart Switch, ktorá slúži na prenos dát do nového Samsung zariadenia, tak Samsung Galaxy Home bude vyhľadávať pesničky najprv v službe Spotify a až následne v Samsung Music. Spotify taktiež umožní automaticky prepínať prehrávanie medzi Samsung zariadeniami na to, ktoré bude práve pripojené k Wi-fi. Spotify má v databáze 35 miliónov pesničiek, 180 miliónov používateľov mesačne a 83 miliónov je z toho platiacich. Tí vytvorili už 2 miliardy playlistov a z nich dokáže služba inteligentne navrhnúť každému tu správnu pesničku. Služba je dostupná na 65 trhoch.

Náš tip
Android smartfón vás zobudí už aj pomocou hudby zo služby Spotify
14.8.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+