MojAndroid

Spoločnosť Samsung tento týždeň predstavila viacero noviniek. Svoj najvybavenejší smartfón v doterajšej histórii Samsung Galaxy Note 9 so skvelými parametrami a na trhu jedinečným perom S-pen. Tablet Samsung Galaxy Tab S4 10,5, ktorému taktiež nechýba pero S-pen a v mnohých veciach dokáže nahradiť aj klasický laptop. A taktiež po prvýkrát svoj vlastný smart reproduktor Samsung Galaxy Home s podporou vlastného hlasového asistenta Samsung Bixby, ktorého nájdeme aj v smartfónoch a tabletoch Samsungu. Všetky tri novinky a hlavne posledný menovaný smart reproduktor budú ťažiť aj z nového oznámeného partnerstva. Samsung nadviazal partnerstvo s hudobnou streamovaciou službou Spotify.

CEO Spotify Daniel Ek prezradil pár detailov spolupráce. Okrem toho, že aplikácia Spotify bude predinštalovaná a hneď k dispozícii aj službe Samsung Smart Switch, ktorá slúži na prenos dát do nového Samsung zariadenia, tak Samsung Galaxy Home bude vyhľadávať pesničky najprv v službe Spotify a až následne v Samsung Music. Spotify taktiež umožní automaticky prepínať prehrávanie medzi Samsung zariadeniami na to, ktoré bude práve pripojené k Wi-fi. Spotify má v databáze 35 miliónov pesničiek, 180 miliónov používateľov mesačne a 83 miliónov je z toho platiacich. Tí vytvorili už 2 miliardy playlistov a z nich dokáže služba inteligentne navrhnúť každému tu správnu pesničku. Služba je dostupná na 65 trhoch.

Náš tip
Android smartfón vás zobudí už aj pomocou hudby zo služby Spotify
14.8.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • dzefo

    dalsi balast ach jaj

  • Maher787

    podla tohto to vyzerá že jediný kto z toho bude tažiť je Samsung a možno Spotifi jeden za to že mu bude druhý platit a druhý lebo ked uz bude predinstalovaný mozno si ho niekto aj zaplatí. pre používatela to je len obyčajný balast ked ho používať chce stiahne si ho ked nie tak ho bude musiet strpiet ked nepojde odinstalovat. Mali dat pre používatelov Samsungov Spotifi zadarmo to by bola výhoda

+