MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila prvý 16 MPx ISOCELL snímač do fotoaparátov pre mobilné zariadenia s veľkosťou pixelov 1,0μm (mikrometer). Komponent z kódovým označením Samsung S5K3P3 sa podľa informácií už teraz dostal do výroby a je pripravený pre výrobcov. Aké však prinášajú výhody zmenšené pixely?

Menšie rozmery jednotlivých pixelov umožnili Samsungu vytvoriť snímač, ktorého rozmery sú až o 20% menšie, než aktuálne používané snímače s rozlíšením 16 MPx a veľkosťou pixelov 1,12μm. Výška snímača pritom nepresahuje 5 mm, takže hardvéroví dizajnéri budú môcť navrhnúť tenšie zariadenia a to s minimálnym výčnelkom fotoaparátu z tela.

Podľa informácií sa uvedenú veľkosť pixelov podarilo Samsungu dosiahnuť bez kompromisov v obrazovej kvalite. Snímky zo snímača sú údajne rovnako kvalitné, ako tie, z aktuálnych zariadení. To však samozrejme ukáže až testovanie, keď sa snímač dostane do niektorého nového modelu smartfónu.

Zdroj: Samsung

 

 

29.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+