MojAndroid

Jednou z najpropagovanejších funkcií mobilných zariadení spoločnosti Samsung je určite SmartThings Find. Juhokórejský gigant sa teraz podľa portálu GSMArena pochválil veľkým množstvom používateľov tejto funkcie. Patríte medzi nich aj vy?

Čo je SmartThings Find?

Funkcia je v podstate kópiou služby Find My od spoločnosti Apple. Umožňuje určiť polohu v nej registrovaných smartfónov a tabletov značky Galaxy, smart hodiniek, slúchadiel alebo dokonca pera S Pen Pro. Funkcia využíva na vyhľadávanie stratených zariadení technológiu Bluetooth Low Energy (BLE) a ultraširokopásmovú technológiu UWB. Zariadenie možno vďaka týmto technológiám nájsť, aj keď je odpojené od komunikačnej siete.

Ak dôjde k strate zariadenia alebo položky so značkou SmartTag, blízke zariadenia Galaxy registrované v sieti SmartThings Find môžu bezpečne a anonymne preniesť približnú polohu položky. ID zariadení v sieti sa menia každých 15 minút a sú bezpečne uložené pomocou šifrovania. Spoločnosť Samsung uviedla na trh aj kompaktné zariadenia Galaxy SmartTag a SmartTag+ podobné kľúčenkám.

Samsung Galaxy SmartTag+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Majiteľ ich pripevní na iné zariadenie alebo vloží do batožiny, ktorej polohu môže následne s pomocou nich vysledovať. Zariadenia totiž využívajú technológiu Bluetooth Low-Energy a UWB (Ultra-wide Band),  Aplikácia SmartThings Find má aj nástroj na manuálne objavovanie zariadení SmartTags, ktoré môže používateľ nevedomky nosiť pri sebe, keď ho chce niekto takým spôsobom sledovať.

SmartThings Find dosiahlo míľnik 200 miliónov registrovaných zariadení

Spoločnosť Samsung teraz oznámila, že funkcia dosiahla nový míľnik. Celosvetovo má totiž 200 miliónov „uzlov“, ktoré pomáhajú nájsť stratené zariadenia a položky. Každý uzol je v podstate akékoľvek zariadenie Samsungu, ktoré je aktivované v službe. Koľko z toho počtu tvoria samotný používatelia je ťažko odhadnúť, pretože jeden používateľ môže mať v službe pripojených viac zariadení.

Sme hrdí a nadšení, že vidíme rýchly rast služby SmartThings Find. Za menej ako dva roky sa do nej prihlásilo 200 miliónov zariadení, aby pomohli ostatným používateľom nájsť ich polohu ich Galaxy zariadenia, čím sa stala jednou z rýchlo rastúcich služieb spoločnosti Samsung.

TM Roh, prezident a vedúci divízie Samsung Mobile Mobile Experience Business

Pokiaľ patríte medzi používateľov funkcie SmartThings Find spoločnosti Samsung, tak sa môžete v diskusii podeliť o skúsenosti s jej používaním.

17.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+