MojAndroid

Rad Samsung Galaxy AAsi väčšina z nás túži po smartfóne, ktorý by spĺňal všetky parametre najdrahších mobilných noviniek, ale s cenovkou, ktorú zvládne naša peňaženka. Samsung prišiel tento rok s treťou generáciou populárneho radu Galaxy A pre rok 2017, ktorý všetky tieto atribúty spĺňa. A navyše  s prémiovým dizajnom.

Rad Samsung Galaxy A (2017) prichádza s dvomi modelmi. Galaxy A3 (2017) disponuje 4,7” HD Super AMOLED displejom, Galaxy A5 (2017) má 5,2” FHD Super AMOLED displej. Obe novinky majú podmanivý dizajn, ktorý je možné označiť za prémiový. Samsung totiž stavil na kov a 3D sklo. Zadný fotoaparát má navyše zapustený objektív, takže je v jednej línii. V ponuke sú štyri farebné verzie – Black Sky, Gold Sand, Blue Mist a Peach Cloud – takže je z čoho vyberať. Oproti minuloročným verziám boli vylepšené aj fotoaparáty. Predný aj zadný fotoaparát A5ky majú rovnaké parametre – svetelnosť F1.9 a rozlíšenie až 16 MP. A5ka tak dokáže robiť selfie vo vysokom rozlíšení. A3 má rozlíšenie fotoaparátov o čosi menšie – 13 MP hlavný a 8 MP predný so svetelnosťou F1.9, ale napriek tomu patria k tomu najlepšiemu na trhu.

Galaxy_A5 Black+PinkKeďže Samsung chcel tohtoročné novinky výrazne priblížiť vyššej triede, samozrejmosťou je odolnosť voči prachu a vode IP68. Štandardom v oboch modeloch je zabezpečený priečinok, ktorý uzamkne alebo oddelí citlivé dáta a vybrané aplikácie od bežného obsahu v telefóne, takže sa k nim dostane len ich majiteľ. Priečinok obmedzí aj potrebu neustále sa prihlasovať vďaka jednorazovej autentifikácii. S účtom Samsung Cloud, na ktorom nový majiteľ Galaxy A (2017) získa až 15 GB úložného priestoru, je možné všetky dáta zálohovať, aktualizovať alebo synchronizovať. Súčasťou je aj snímač odtlačkov prstov, ktorá zvyšuje celkové zabezpečenie.

Galaxy A3 a A5 (2017) však ponúkajú aj ďalšie inovácie. Po novom sú vybavené USB C portom, väčšími kapacitami batérií,možnosťou rozšíriť pamäť o ďalších 256 GB prostredníctvom microSD karty, či v prípade A5 aj rýchlym nabíjaním. Novinkou je technológia Always On, ktorá je nielen praktická, ale navyše šetrí energiu. Namiesto opakovaného rozsvecovania displeja sa stačí na neho pozrieť, pretože všetky dôležité údaje o stave smartfónu sa bez akéhokoľvek dotyku nepretržite zobrazujú. Galaxy_A5 Black+Gold+Blue+Pink

www.samsung.sk

1.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+