MojAndroid

Mnohí ľudia majú mnoho výhrad, keď sa jedná o pravidelnosť a rýchlosť softvérových aktualizácií pre systém Android. Špekulácie o ich pomalosti nemôžeme vyvrátiť, ale predsa sa nájde spôsob, ako nainštalovať do vášho smartfónu update aj napriek tomu, že vám ešte neprišiel do sekcie “Aktualizácie softvéru”. Návod funguje len pre zariadenia od spoločnosti Samsung a konkrétne sa jedná o tieto modely:

Smart Switch na Mac OS

Samsung momentálne usilovne pracuje na implementácii Androidu 9.0 Pie a novej používateľskej nadstavby s názvom One UI pre novšie modely. Poďme sa teda pozrieť, ako je možné aktualizovať vyššie uvedené modely aj napriek tomu, že samotný telefón vám už oficiálne vypustenú aktualizáciu neponúkol.

Ako manuálne aktualizovať Samsung smartfóny za pomoci Smart Switch?

  1. Prejdite na webovú stránku Smart Switch od Samsungu a stiahnite verziu pre vhodný operačný systém na vašom počítači (Windows, Mac OS).
  2. Otvorte inštalačný súbor Smart Switch, nainštalujte a následne otvorte program.
  3. Pripojte svoj telefón pomocou USB kábla k počítaču.
  4. Ak ste doposiaľ váš telefón k počítaču nepripájali, kliknite tlačidlo “Povoliť” na obrazovke vášho smartfónu. Ak Smart Switch telefón nerozpoznáva, prejdite v programe do menu, a potom stlačte Reinstall device driver a reštartuje.
  5. Po úspešnom pripojení telefónu k počítaču vám Smart Switch vypíše kompletné informácie o terajšej verzii softvéru a tlačidlá, ako napríklad “backup” či “restore”. Oznamujeme, že záloha telefónu nie je nutná.
  6. Smart Switch automaticky vykoná kontrolu dostupnosti softvérových aktualizácií. V prípade jej dostupnosti sa vám zjaví oznámenie na obrazovke počítača. Ak vám program nájde aktualizáciu, kliknite na tlačidlo “Update”. Telefón sa medzitým reštartuje a vykoná inštaláciu (trvať to môže pokojne aj 10 minút).
  7. Ďalší spôsob ako automaticky vyhľadať a stiahnuť v programe aktualizáciu je taký, že prejdete do menu Smart Switch (na MacOS sú to “Preferences”), kliknite na “Software Updates” a zaškrtnite políčko “Update Pre-Download”. V prípade ďalšej aktualizácie vám ju program stiahne automaticky a urýchli tak trvanie aktualizácie.
Inštalácia na Mac OS

Upozorňujeme, že Smart Switch nie je schopný nájsť aktualizácie, ktoré ešte samotný výrobca oficiálne nevydal. Jedná sa len o nástroj, ktorý je schopný nájsť update o čosi skôr ako samotný systém na vyhľadávanie aktualizácií v smartfóne (OTA).

Ďalšie články k téme Samsung:

Náš tip
Samsung Galaxy Note 9 v bielej farbe je tu. Páči sa vám?
Náš tip
Samsung Galaxy A5 (2017) a A8 (2018) dostávajú novembrovú bezpečnostnú aktualizáciu
Náš tip
Samsung údajne chystá 5G verziu Galaxy S10 so 6-timi fotosnímačmi
26.11.2018
Zdroj: Android Central

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+