MojAndroid

O pripravovanej vlajkovej lodi Samsung Galaxy S5 sme počuli mnoho špekulácií, ktoré sa predovšetkým týkali využitia kovového tela namiesto plastu. Rovnako sa objavujú aj správy, podľa ktorých by malo byť zariadenie predstavené o niečo skôr, než sa očakáva. Dnes sa na stránkach GFXBench dokonca objavilo zariadenie Samsung SM-G900S, čo je pravdepodobne označenie spomínaného smartfónu Galaxy S5 a údaje hovoria o prítomnosti 2K displeja a výkonného čipu Snapdragon 800 taktovaného na frekvenciu 2,5 GHz.

Samsung-SM-G900S-Galaxy-S5-GFXBench

Budúca generácia vlajkovej lode by tak podľa spomínanej stránky mala ponúknuť veľké rozlíšenie 2560 × 1440 pixelov, čo je viac než slušné aj na väčších tabletoch. Doteraz používané čipy Snapdragon 800 boli vo väčšine prípadov taktované na frekvenciu 2,3 GHz, takže S5 by mala ponúknuť jeden z vynovených variantov, pravdepodobne 8974AC ktorým disponuje Gionee ELIFE E7. Ak sa tieto informácie o hardvéri, spolu s tými o kovovom tele, novom dizajne a vylepšenej nadstavbe ukážu pravdivé, Samsung Galaxy S5 bude pomerne veľký krok vpred.

Samsung obvykle predstavuje novú vlajkovú loď v priebehu marca a začiatkom apríla s tým, že predaj začne o mesiac neskôr. Tohtoročná aktualizácia smartfónu sa však ukázala ako menej zaujímavá pre používateľov a fanúšikov značky a predáva sa o niečo horšie než Galaxy S3. Je možné predpokladať, že z tohto dôvodu sa spoločnosť rúti do predčasného predstavenia nového modelu. Samozrejme všetky informácie majú špekulatívny charakter a preto ich v tomto momente musíme brať s menšou rezervou.

Zdroj: sammobileunwiredview

4.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+