MojAndroid

Spoločnosť Samsung si v posledných dňoch dala patentovať ďalšiu technologickú vychytávku. Tou je skladateľný tablet s 2 obrazovkami, ktorý nesie krycí názov Project Valley. Myšlienka takéhoto zariadenia nie je unikátna a o podobné zariadenia sa pokúšali už aj Toshiba, NEC či Sony. Samsung však v patente uvádza jedinečný dizajn zariadenia, ktoré sa dá zložiť na polovice a využívať v rôznych polohách. Detaily tohto projektu zatiaľ nie sú známe, no nejde o prvé dohady o tom, že Samsung pripravuje skladateľný tablet.

samsung-patent-skladatelny-tablet

Existencia technologického patentu ešte nezaručuje jeho realizáciu, a tak je otázne, či sa niekedy takéhoto zariadenia vôbec dočkáme. V spojení s niekoľkými správami, ktoré unikli za posledný mesiac, je ale jasné, že Samsung na takomto zariadení pracuje, aj keď iba za zavretými dverami. Ak by sme mali do tejto témy priniesť náš subjektívny názor, tak by sme skôr stavili na to, že Samsung vyrobí tablet s plne flexibilným OLED displejom a nie zariadenie, ktoré sa podobá na hernú konzolu Nintendo DS. Napovedá o tom aj staršie video, ktoré mnohí z vás určite poznajú.

Náš tip
Samsung si dal patentovať automaticky sa vysúvajúci stylus

Zdroj: PatentlyMobile, foto

9.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+