MojAndroid

Samsung je jednou z popredných spoločností sveta. Očakáva, že tento rok predá 260 miliónov kusov smartfónov. Povedzme si na rovinu, že ide o veľmi vysoké číslo. Juhokórejský gigant očakáva v budúcom roku nárast tohto čísla o ďalších 10 miliónov. Informácie prináša web GSMArena.

Po prémiovom segmente má byť v budúcom roku najväčší dopyt

Samsung si myslí, že do konca roka 2023 sa mu podarí predať 270 miliónov kusov smartfónov. Očakáva teda mierny nárast predajov v porovnaní s práve prebiehajúcim rokom. Zatiaľ ide len o predpoklady a uvidíme, či sa čiastka 260 miliónov predaných mobilných telefónov do konca tohto roka naozaj naplní.

Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Juhokórejský gigant sa údajne nebude sústrediť na kvantitu predaných telefónov z nižšej cenovej kategórie, ale skôr bude hľadať zisky vo svojej prémiovej kategórii. Je teda možné, že Samsung sa počas budúceho roka bude ešte viac zaujímať o vylepšenie svojich “skladačiek”, ktoré už zvyčajne predstavuje počas letného obdobia.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Zaujímavý je aj odhad Samsungu na pomer predaných lacnejších smartfónov a tých prémiových. Výrobca má v úmysle predať 60 miliónov kusov zariadení pochádzajúcich zo série Galaxy A. Zbytok predstavuje 210 miliónov kusov predaných telefónov z modelových radov Galaxy S a Galaxy Z. Samsung nemá v kategórii skladacích smartfónov príliš početnú konkurenciu a preto si ich môže dovoliť predávať za pomerne vysoké ceny.

Náš tip
Android Auto už nebude fungovať na starších telefónoch. Na ktorých?

4.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+