MojAndroid

Spoločnosť Samsung je momentálne lídrom na trhu skladacích smartfónov. Vďačí za to dlhoročným investíciám do vývoja hybných AMOLED displejov, ktoré teraz naplno zúročuje. A ako by mohli vyzerať jej ďalšie skladacie smartfóny nám podľa portálu AndroidPolice odhaľujú nové typy týchto displejov, ktoré teraz ukázala.

Displeje Samsungu sa budú ohýbať na dvoch miestach

Nové displeje predstavil Samsung na kongrese Display Week 2021 v americkom San Jose, kde technologickí giganti ukazujú nové displeje a dotykové technológie. Samozrejme nechýbali ani staršie typy displejov, ktoré v súčasnosti využíva vo svojich smartfónov. To znamená klasické prehnutie v strede displeja ako ponúkajú smartfóny Galaxy Z Fold2 5G a Galaxy Z Flip 5G.

Dvakrát zložený OLED displej Samsungu | Foto: AndroidPolice.com

Čoskoro by mohol juhokórejský gigant predstaviť aj skladací smartfón, ktorý sa bude skladať až na dvoch miestach. Ukázal totiž koncept takéhoto zariadenia, ktorý mal nový typ dvakrát zloženého 7,2-palcového AMOLED displeja. Jedna tretina displeja by tak zostala v zatvorenom stave dostupná ako externý displej.

Samsung Galaxy Z Fold2 5G


Po stranách displeja sú značne široké okraje a jeden z okrajov slúži aj pre fotoaparát. Pôvodne sa o takomto dvakrát zloženom displeji hovorilo v súvislosti s chystanou novinkou Galaxy Z Fold3. Portál AndroidPolice tvrdí, že displej by mal byť použitý v zariadení novej S Fold série.

Rolovací displej a nová technológia pre selfie fotoaparát v displeji

To samozrejme nie je všetko, čo Samsung ukázal. Pochválil sa aj prototypom zariadenia s rolovacím displejom, ktorý sa vyroluje potiahnutím bočnej strany. Podobný typ smartfónu s rolovateľným displejom chystá aj spoločnosť TCL. Na trh ho mal uviesť aj juhokórejský konkurent Samsungu spoločnosť LG. Tá však ukončila svoje pôsobenie na trhu smartfónov ešte pred jeho uvedením.

Rolovací displej Samsungu | Foto: AndroidPolice.com

Na kongrese ukázal Samsung aj 17-palcový skladací displej, ktorý má po rozložení pomer strán 4:3 a mohol by byť predzvesťou veľkej verzie tabletu Galaxy Tab. Takýto tablet sa po rozložený vsunie do stojana a spolu s bezdrôtovou klávesnicou respektíve myšou slúži ako desktop.

17-palcový skladací displej Samsungu | Foto: AndoridPolice.com

Poslednou novinku je nové riešenie selfie fotoaparátu ukrytého pod displejom. Samsung sa pri ňom chváli technológiou UPC (Under Panel Camera) OLED displeja, ktorá prepustí dostatok svetla pre jasné snímky fotoaparátu. Nemal by sa tak opakovať problém prvého smartfónu so selfie fotoaparátom v displeji ZTE Axon 20 5G.

Technológia selfie fotoaparátu v displeji | Foto: AndroidPolice.com

Jeho selfie fotoaparát totiž kvôli slabej priepustnosti svetla produkoval menej kvalitné fotografie. Technológia Samsung by s tým nemala mať problém a mohla by sa využiť nielen v smartfónoch a tabletoch, ale aj v klasických notebookoch. Na jednom bola dokonca prezentovaná.

Náš tip
Pozor! Finančná správa upozorňuje na podvodné praktiky šírené v jej mene

18.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+