MojAndroid

Pojem skladací smartfón bol v mnohých technologických (samozrejme aj v našom) médiách skloňovaný už veľakrát. Taktiež sa neustále objavujú nové a nové špekulácie, kto a hlavne kedy by mohol takýto smartfón vypustiť na svetlo sveta. Tieto dohady a špekulácie o skladacom smartfóne však začínajú naberať reálne kontúry. Spoločnosťou, ktorá by mala ako prvá predstaviť a komerčne predávať takýto produkt nie je nik iný, ako Samsung.

Ďalší v sérii Note bude zrejme skladací smartfón

Po tom, ako spoločnosť nedávno predstavila nový Samsung Galaxy Note 8, ich novým cieľom pre rok 2018 bude práve skladací smartfón. Telefón by mal mať ohýbateľný displej a mal by byť nasledujúcou vlajkovou loďou spoločnosti. Najnovšie smartfóny z dielne Samsungu disponujú infinity displejmi (využívajúcimi flexibilné OLED panely, ktoré sa ohýbajú okolo okraja telefónu). Medzitým výrobca zdokonaľuje technológiu v oblasti výroby displejov. Svedčí o tom aj fakt, že Samsung sa prvý raz oficiálne vyjadril o plánoch pre skladací smartfón. Sám prezident spoločnosti, Dongjin Koh, pre novinárov na tlačovej konferencii v Južnej Kórei povedal:

Keď prekonáme niekoľko problémov, môžeme predstaviť produkt. Chceme o sebe počuť, že Samsung vyrobil veľmi dobrý produkt. Áno, máme plány pre skladací displej.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Samsung údajne vyrobil niekoľko smartfónov s dvojitou obrazovkou vytvorenou z OLED displejov pripojených k “pántu”. Chcú nimi testovať skladacie zariadenie, aby mohli vyplniť prísľub vydania takéhoto smartfónu.

Nie je to prvýkrát, čo Samsung fušuje do ohýbateľnosti

Už v roku 2012 predstavili prototyp ohybného displeja s názvom Youm a minulý rok si vyžiadali patent na skladací telefón.

Samozrejme aj iné spoločnosti sa snažili vyrábať ohýbateľné zariadenia, napríklad spoločnosť Lenovo v roku 2016 odhalila prototyp telefónov, ktoré sa ohýbajú okolo zápästia používateľa či tablet, ktorý je možné zložiť na polovicu. Ohýbateľnosť a skladateľnosť smartfónov je možným ďalším míľnikom, ktorý sa budú snažiť technologickí giganti dosiahnuť a o ktorý budú spolu súperiť.

Zdroj: TheVerge

12.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • tomo

    …mam dejavu alebo tento napis som videl uz tri roky po sebe???

  • NVM

    Trochu mi toto pripomenulo Jehovistov, ktorí predpovedali koniec sveta v roku 2012 a hľa, je rok 2017 a stále žijeme :D

+