MojAndroid

Rok 2019 je rokom, kedy sa konečne dočkáme aj spustenia sietí 5G. Zavádzať sa budú postupne po celom svete, presný termín vždy závisí od konkrétnej krajiny. Na svete ešte nie je veľa miest, kde by ste mohli rýchlosť a výhody 5G sietí využiť. Samsung však už teraz pracuje vývoji sietí šiestej generácie.

V utorok kórejská spoločnosť potvrdila, že po počiatočnom spustení 5G sietí rozšírila svoj telekomunikačný výskumný tím v Soule. Ten sa bude teraz zaoberať vývojom sietí nasledujúcej generácie. Okrem toho sa Samsung sústreďuje aj na vývoj umelej inteligencie a robotiky.

Tak skoro to nebude

Máme možnosť vidieť, že aj na 5G sieti sa pracovalo niekoľko rokov a len teraz sa veľmi pomaly dostáva medzi používateľov. To isté bude platiť aj pre siete 6G. Vývoj je zatiaľ len v úplných začiatkoch a určite pár rokov potrvá, kým si výhody novej siete budeme môcť užiť aj my.

5G na Slovensku

V januári tohto roka sme mali možnosť s Telekomom otestovať technológiu Massive MIMO, ktorá predstavuje jeden zo základných stavebných kameňov sietí 5G. Massive MIMO je technológia, ktorá dokáže násobiť kapacitné zdroje pre všetkých používateľov súčasne prihlásených na jednu bunku mobilného vysielača. Vďaka tomu dosiahnu v porovnaní s aktuálnou technológiou oveľa vyššie rýchlosti prenosu dát. Test prebiehal v spolupráci s Ericssonom a bol prvým takýmto testom na Slovensku, dokonca bol jedným z prvých v Európe.

Na spustenie 5G siete sa na Slovensku tešíme. Prinesie oveľa väčšie prenosové rýchlosti a minimálnu odozvu. Táto technológia si určite nájde viacero vhodných využití.

5.6.2019
Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+