MojAndroid

Spoločnosť Apple včera počas dlho očakávanej udalosti predstavila svetu dva nové smartfóny. Oba disponujú väčším displejom, ako zariadenia Apple v minulosti. Nový iPhone 6 má 4,7-palcový displej, zatiaľ čo iPhone 6 Plus disponuje 5,5-palcovým predným panelom, ktorým sa zaraďuje do kategórie tabletofónov. Ani jedna z týchto informácií ale nie je v súlade s minulými presvedčeniami spoločnosti, na čo ihneď upozornila konkurencia od Samsungu.

Filipínska pobočka kórejskej spoločnosti zverejnila na sociálnej sieti Twitter správu, v ktorej cituje slávny výrok Steva Jobsa. Ten povedal, že nikto si nekúpi veľký telefón, čím obhajoval 3,5-palcový displej na iPhone 4. V tom čase sa do predaja dostávali zariadenia ako Motorola DROID X so 4,3-palcovou obrazovkou, čo boli v tej dobe takmer nepredstaviteľné rozmery telefónu. Steve Jobs dokonca nazval takéto veľké telefóny kladivami, no dnes už vieme, ako veľmi sa mýlil. Uhlopriečka displeja smartfónov stále rastie a napokon si túto skutočnosť uvedomili aj v Apple.

tweet-samsung-apple

Skúsenosti s veľkými telefónmi má práve spoločnosť Samsung, ktorá šokovala užívateľov s radom Galaxy Note. Postupom času si ale verejnosť na takéto veľké zariadenia zvykla a dnes už nie sú vôbec netradičné. Samozrejme, stále sa nájdu aj takí užívatelia, ktorí uprednostňujú kompaktnejšie smartfóny. Nájdu sa ale aj takí, ktorí hľadajú stále väčšie zariadenia a pre tých je určený model Samsung Galaxy W so 7-palcovým displejom.

Zdroj: SamsungMobilePH via PhoneArena

10.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+