MojAndroid

Vybrali sme sa do autorizovaného servisu spoločnosti Samsung v Bratislave, aby sme vám mohli priniesť informácie o tom, ako to v takom servise chodí. Otázky sme dávali priamo šéfovi servisu pre Českú republiku a Slovensko, Janovi Procházkovi.

Aké sú najčastejšie opravované zariadenia?

Servis rozdeľujeme na záručný a mimozáručný. Z toho mimozáručného je najčastejším problémom rozbitý displej, prípadne vytopený telefón. Buď zákazník porušil normu krytia IP67 alebo IP68, prípadne telefón žiadnu normu nemá. Pri záručných opravách je to variabilnejšie, zákazníci mávajú problém so signálom, ale niekedy je problém práve na strane operátora a nie na strane zariadenia. Potom sú to konektory nabíjania. Môžu sa objaviť aj problémy iného charakteru ako napríklad nedokonalé ostrenie fotoaparátu, ale to vo väčšine prípadov vyriešila aktualizácia softvéru.

Pokiaľ bol telefón utopený, vy to viete zistiť? Máte na to nejaké nástroje?

Áno, samozrejme. Máme na to svoje indikátory. Každý telefón, ktorý sa do servisu dostane, prechádza vstupnou a aj výstupnou diagnostikou, kde sa robí aj test vodeodolnosti. Pokiaľ zákazník necháva spraviť svoje zariadenie v autorizovanom servise, má istotu, že telefón bude aj naďalej vodeodolný a splňuje tú špecifikáciu, ktorá je deklarovaná výrobcom. Test vodeodolnosti sa v neautorizovaných servisoch nerobí vôbec. Pre zákazníkov je kľúčová hlavne cena. Tie neautorizované servisy ju mávajú nižšiu, preto sa rozhodne ísť práve tam. Samotný displej nie je určite najlacnejšia záležitosť, hlavne v tých TOP modeloch. V autorizovaných servisných centrách má zákazník istotu, že bude použitý originálny diel, že bude displej vymenený podľa odporúčaní výrobcu a prejde vstupnou a výstupnou diagnostikou. V niektorých spoločnostiach je oprava lacnejšia, a to z dôvodu použitia neoriginálnych náhradných dielov a postupov, ktoré nezodpovedajú odporúčaniu výrobcu a u kterých nie sme schopní zaručiť kvalitu urobenej práce, prípadne z dôvodu, že pristúpi k repasovaniu dielov namiesto ich výmeny alebo výmeny len časti dielov (horné sklo a nie celý displej).

Tento prístroj oddelí prednú a zadnú časť telefónu

Nemôže byť nevýhodou to, že máte na Slovensku len 6 týchto centier?

Záruku voči zákazníkovi drží v prvom rade predajca. Zákazníci sú zvyknutí kvôli uplatneniu reklamácie ísť za predajcom, ktorý následne odosiela zariadenie do autorizovaného servisu. Výrobca poskytuje záruku nad rámec tohto. Zákazník teda môže prísť priamo do servisného centra Samsung, prípadne môže kontaktovať autorizovaného servisného partnera. Kompletný zoznam autorizovaných partnerov môžu zákazníci nájsť na tejto stránke.

Čo nám viete povedať o službe Moje Galaxy?

Služba funguje v Česku aj na Slovensku pre tie najvyššie modely (aktuálne S8/S8+, S9/S9+, Note 8). Zákazníci tejto služby majú infolinku s prednostným vybavením, je pre nich dostupná hodinová oprava na zákazníckych centrách Samsung a nemusia teda čakať 30 dní, čo je doba, stanovená zákonom. V tomto režime je služba v rámci záruky úplne zdarma. Poslednou časťou služby je osobné vyzdvihnutie, čo znamená, že náš šofér príde na adresu, ktorú si určí zákazník, vyzdvihne zariadenie a zákazník dokonca dostane aj náhradný telefón (rovnaký model), ktorý môže používať po dobu opravy. Šofér odvezie telefón do autorizovaného servisu, kde ho opravia. Potom ho šofér vyzdvihne a odovzdá zákazníkovi. Priemerná doba opravy týmto spôsobom je okolo 10 dní a stále sa nám ju darí znižovať. Službu je od mája tohto roku možné využiť aj pre mimozáručné opravy. Kompletné podmienky je možné nájsť na https://www.samsung.com/sk/mojegalaxy/ alebo na infolinke 0800 66 53 77.

Odkiaľ majú diely neautorizované servisy? Objednávajú si ich od vás?

Určite nie. Oficiálnou cestou sa k originálnym náhradným dielom dostanú len autorizovaní servisní partneri. U neautorizovaných servisných spoločností nemá zákazník istotu, že vymenený diel bude originálny a kompletný. Na trhu síce existujú spoločnosti, ktoré predávajú náhradné diely, ale tieto rozhodne nepochádzajú  priamo od Samsungu.

Ako je to s vymenenými dielmi? Čo sa s nimi deje ďalej?

Jedným z aspektov našej filozofie je zodpovednosť k životnému prostrediu, teda vadné diely spracovávame v rámci ekologickej likvidácie. V prípadoch mimozáručnej opravy si samozrejme môže zákazník použitý diel vyžiadať. Pokiaľ sa teda servisná spoločnosť chová  korektne, mala by ponúknuť náhradný diel zákazníkovi a ten sa rozhodne či si ho ponechá. Ak zákazník náhradný diel nechá v servise, my ich posielame naspäť na centrálny sklad Samsungu a nepoužívame ich znovu. V prípade neautorizovaného servisu toto nie je garantované. Nechcem nikoho obviňovať, ale s nejakými prípadmi som sa už stretol.

Náš tip
Samsung je stále lídrom v počte predaných telefónov [Q1/2018]

Aké sú priemerné časy opráv jednotlivých modelov? Dajme tomu displejov.

Skôr je to podľa druhu závady, nie podľa konkrétneho modelu. Máme 3 úrovne opravy:

 • level 1: softvérový problém/update softvéru/výmena príslušenstva (bez použitia náhradného dielu)
 • level 2: bežná oprava s výmenou náhradného dielu
 • level 3: najzložitejšie opravy, kde je potrebné aj spájkovať (SMD/BGA súčiastky na základnej docke, R/F kalibrácia)

Najčastejšia oprava je level 2 a to vieme urobiť už do hodiny. Je to vrátane vstupnej aj výstupnej diagnostiky. Samozrejme len v prípade dostupnosti náhradného dielu. Ak nie je dostupný, objedná sa a oprava potom trvá približne jeden deň. Aktuálne máme zhruba 70% úspešnosť hodinových opráv a stále pracujeme na zlepšení. Tie najčastejšie používané náhradné diely máme všetky skladom, občas sú ale komplikácie s farebnými variantami.

Ako je to so zárukou po oprave?

Keď si zákazník nechá opraviť telefón v autorizovanom servise, pokračuje mu pôvodná záruka. Týka sa to ale aj mimozáručných opráv. Takže keď si necháte opraviť rozbitý displej, za opravu zaplatíte, pretože bol mechanicky poškodený a na takéto poškodenia sa záruka nevzťahuje, no záruka po oprave pokračuje ďalej. Pokiaľ si ale telefón necháte opraviť v neautorizovanom servise, záruka vám automaticky padá. Pokiaľ Samsung zistí neautorizovaný zásah do zariadenia súvisiaci s reklamovanou vadou, záručná oprava bude zamietnutá.

Samsung Galaxy S9 po výstupnej kontrole

Ponúkate aj možnosť pripoistiť zariadenie?

Máme poistný produkt s názvom Samsung Mobile Care. Na Slovensku zatiaľ nefunguje, ale v Česku áno. Zákazník si ho môže zakúpiť a po dobu 2 rokov má kryté dve mimozáručné opravy na telefóne (podľa podmienok produktu). Spustenie tohto produktu na Slovensku sa pripravuje v 4. kvartáli tohto roka.

Ako funguje Samsung komunita? (eu.community.samsung.com)

Je to projekt, ktorý by mal zblížiť zákazníkov a fanúšikov Samsungu. Netýka sa to len telefónov, ale aj ostatných kategórií produktov. Zatiaľ beží v češtine ale Slováci nemajú problém registrovať sa. Vďaka blízkosti jazykov sa dá fungovať aj na českom fóre. Obsahuje prvky sociálnych sietí, používatelia na základe svojej komunikácie postupujú jednotlivými hodnosťami. Tí najaktívnejší a najviac ochotní pomôcť ostatným môžu získať status “superuser”. Týchto členov plánujeme brať na rôzne eventy, workshopy, predstavenia produktov alebo veľtrhy. Používatelia komunity by mohli mať v budúcnosti možnosť testovať beta verzie najnovšieho Androidu.

Čo okrem telefónov opravujete?

Vlastne kompletne všetky produkty, ktoré Samsung vyrába a uvádza na český a slovenský trh – AV techniku, wearables, bielu techniku (malú aj veľkú), klimatizácie, IT techniku. Počty opráv priamo korešpondujú s objemom predajov jednotlivých kategórií (telefóny, čierna technika, biela technika a IT technika).

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Angelos999

  S samsung servis mam velmi dobre skusenosti… nezijem na slovensku ale v rakusku.. pokial ja viem politika samsungu je dokial akekolvek zariadenie zakupene v europe reklamujete jasne ze v europe a predlozite doklad a je v zaruke opravia vam ho bez problemov… to sa mne staloked som prisiel domov na dovolenku na slovensko predlzil som pausal v O2.. a o dva dni som sa vratil naspät do rakuska…. kde som zistil ze mi nefunguje na Galaxy s8 pismeno C a V .. len obcas… bez problemov mi zobrali do servisu o dva dni som prisiel po mobil opravili ho inak by som zaplatil okolo 400eur… mal som tiez kupeny z amazon .de… tablet note 2014 10.1 edition kde odisiel nabijaci konektor a tiez ho opravili bez problemov vtedy bol este v zaruke.. viem ze u samsungu funguje ze zariadenie na 6kg pridu opravit domov ci je to pracka alebo chladnicka…aj co sa týka poradenstva su na velmi dobrej urovny..

 • Marek

  Mna s telefonom v záruke samsung servis odmietol. Že keď som ho kupoval v DE, tak nech ho tam aj reklamujem. Kupovany cez amazon.

  • To je v pořádku, České a slovenské servisy záručně opravují jenom telefony určené a koupené na našich trzích. Běžná praxe.

 • Vladan

  Sú na tak dobrej úrovni, že ESC servis v Bratislave s ich “prémiovým servisom” mi poistené vlajkové lode S7,S8,S9+ neopravia, naopak ešte viac pokazia, ak pošlem do VSP Data CZ Tábor, problémy nielen rozpoznajú, ale aj opravia. Rozdiel ako šedá a biela. Hoci si počkám 12 dní a sa vybodnem na tú ich prémiu v podobe “neuznanej/nerozpoznanej” vady + ďalšiu škodu v podobe vlasových škrabancov, nelícovania krytov, rozostreného foťáku a nefunkčného senzoru odtlačkov. Naposledy boli tak drzí, že mi telefón len poslali na 2. deň domov. VSP Data CZ Tabor 101% OK. V ESC jednajú ako na Ukrajine. Sám predajca v značkovej predajni Samsung Aupark Košice mi tvrdil, že viac krát sa stalo, že aj iným v tom “značkovom” servise nerozpoznali chybu a v CZ bez problémov opravili. Ak sú raz okraje do ružova, nie sú biele… ak je raz obrazovka rozpixelizovaná “BLACK CRUSH” a video FULL HD potrhané, nie je to podľa nich vada a podľa CZ Servisu JE TO VADA a navyše mi dôjde zariadenie opravené a bez predošlých závad. Majstri ako Pat & Mat kokozzz

 • Peter Hradisky

  Telefon S8+ uz mam 3 krat v servise…nemyslim si ze mojim nespravnim pouzivanim ako mi bolo napisane z poslednej opravy..ako bude postupovat servis?

 • KuKi

  Na základe tohoto článku som kontaktoval infolinku Moje galaxy kvôli chybe fotoaparátu (po spustený nebol zaostrený, pomohlo len poklepanie po telefóne), ktorý som chcel vyreklamovať. Boli veľmi ochotný a nebol problém telefón reklamovať aj keď som druhým majiteľom a bol braný od mobilného operátora. Pre telefon poslali kuriéra, ktorý ho dnes prevzal a už mi ostáva len čakať kedy to celé opravia, dúfam že to bude čím skôr. Zatial veľká spokojnosť.

  • KuKi

   Tak po 4 pracovných dňoch sa mi ozvali zo samsungu a na piaty dodali telefón späť. Fotoaparát bol vymenený a funguje bez chyby. Taktiež mi vymenili šuplík na sim kartu ktorý bol prasknutý. So službami som spokojný a aj prekvapený ako hladko sa celá vec vyriešila.

   • Michal Chabada

    Vďaka za odpoveď a tešíme sa, že sme pomohli :-)

+