MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony priniesla so svojim modelom Sony Xperia XZ Premium aj s podporou funkcie natáčania videa pri 960 fps. Samsung chce ísť ešte ďalej a pripravuje senzor s podporou až 1000 snímkov za sekundu. Príde už v nadchádzajúcej vlajkovej lodi spoločnosti Samsung?

Náš tip
Samsung odteraz umožní deaktivovať tlačidlo Bixby | NÁVOD

Spoločnosť Samsung pracuje na tzv. trojvrstvovom obrazovom snímači. Trik spočíva v pridaní čipu DRAM do štandardnej technológie. Tento čip zabezpečí práve možnosť natáčania super slow-motion videa s podporou až 1000 snímkov za sekundu. Spoločnosť Samsung tak vytvorí tandem so spoločnosťou Sony, ktorá používa slow-motion technológiu vo svojich aktuálnych vlajkových smartfónoch.

Už v rámci smartfónu Galaxy S9?

Sony priniesla na komerčný trh technológiu troch vrstiev v rámci fotoaparátu ako prvá a hoci je technológia spoločnosti Samsung podobná, má isté odlišnosti. Samsung sa tak pravdepodobne chce vyhnúť istým poplatkom smerujúcim k spoločnosti Sony a ich technológii. Sony má pravdepodobne lacnejšiu technológiu naopak Samsung má ponúknuť lepší výkon a istým spôsobom tak chce obísť spoločnosť Sony. Konkrétne špecifikácie však momentálne nie sú odhalené.

Náš tip
Samsung U Flex: Štýlové a praktické Bluetooth slúchadlá | RECENZIA

Potenciálnym nebezpečenstvom je chybovosť na výrobných linkách. Ak nastane výrobný problém hoci na jednej z troch vrstiev, celý čip je následne znehodnotený a to môže byť pre spoločnosť Samsung drahé. Ďalším faktorom je dodávanie fotografických snímačov z dielne spoločnosti Sony. Americké verzie vlajkových modelov spoločnosti Samsung obvykle využívajú snímače Sony, kým európske následne snímače Samsung.

Zdroj: androidauthority

19.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+