MojAndroid

Juhokórejský Samsung spolu s modelkou, herečkou a filantropkou Carou Delevingneovou predstavil prvú vesmírnu “selfie” fotografiu. Telefón s fotkou bol vyslaný do vesmíru počas hviezdami nabitého podujatia v Londýne.

Svetovo prvá vesmírna “selfie”

Na podujatí v Samsung KX experience space sa stretli mnohé celebrity. Jeden z najznámejších výrobcov elektroniky uviedol taktiež misiu s názvom SpaceSelfie, ktorej cieľom je dostať tváre do vesmíru. Prvou osobou bola práve spomínaná Cara Delveingeová. Na fotografii si symbolicky dala prilbu pre astronautov a zodvihla ruku so znamením mieru.

Samsung SpaceSelfie

Cara Delevingne uviedla:

Je mi cťou byť priekopníkom SpaceSelfie spoločnosti Samsung!
Na oslavu som chcela poslať prvú skupinovú selfie do vesmíru. Nemôžem sa dočkať, až sa
moji fanúšikovia k nám pripoja vo vesmíre a sami priložia ruky ku SpaceSelfie.“

Samsung SpaceSelfie

Zahviezdil Samsung Galaxy S10+

“Selfie” bola vytvorená na zariadení Samsung Galaxy S10+, ktoré bolo následne so zapnutým displejom vyslané do stratosféry. Na fotografii môžete vidieť unikátnu fotografiu s našou planétou v pozadí. Povedzme si pravdu, vyzerá to tak úžasne, že niektorí by pochybovali o jej pravosti.

Samsung SpaceSelfie
Infografika

Pred približne piatimi rokmi v roku 2014 bola najslávnejšia fotografia na svete zachytená modelom Samsung Galaxy Note 3. Teraz sme sa dočkali veľkého kroku vpred, prostredníctvom misie SpaceSelfie. Na oficiálnej stránke projektu si môžete pozrieť, ako to všetko vzniklo.

Na rovnakej stránke má byť potom možné odoslať vaše “selfies”, ktoré má potom šancu byť opätovne vyslané do vesmíru na smartfóne Samsung Galaxy S10 5G. No vyzerá to tak, že súťaž pre našu krajinu neplatí.

Náš tip
Samsung smartfóny dostanú stabilný Android 10 koncom roka

27.10.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+