MojAndroid

Hoci má spoločnosť Samsung poriadne široké portfólio produktov, predsa len sa dá hovoriť v niektorých smeroch o pojme “spoločný rukopis”. Ide napríklad o líniu produktov Galaxy či jeho inovatívnu súčasť Gear. Momentálne je tu ďalšia vec, čo bude spájať viacero Samsung zariadení. Ide o nový, univerzálny typ písma s názvom SamsungOne. Bude spoločným znakom pre všetky Samsung produkty. Kdekoľvek vo svete prídete, produkt od Samsungu vám bude familiárny práve písmom. SamsungOne pokryje vyše 400 jazykov s viac než 25,000 znakmi.

Určite stojí za pozretie krátke video, v ktorom dizajnéri vysveľujú proces vzniku takéhoto písma. Ide o spoločnosť Brody Associates, ktorá sa spojila s viacerými špecialistami z danej oblasti. Podľa tlačovej správy Samsungu sa nový typ písma staval na piatich princípoch: humanizmus (jednoduchosť a otvorenosť písma), charakteristika (vytvorili unikátny štýl), unvierzálnosť (napriek rozdielnym rečiam spája všetko v rovnakom type písma), expert (odborníci v danej oblasti vytvorili vyváženú formu pre sadu písmen) a čitateľnosť (písmená sú výborne čitateľné v miniatúrnych i obrovských rozmeroch, znaky sú otvorené a podporujú bezproblémovú čitateľnosť). Uvidíme, kedy sa SamsungOne dostane globálne do praxe. Mimochodom, páči sa vám?

Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+