MojAndroid

Aktuálna vlajková loď od Samsungu dosiahla v našom teste rýchlosti nabíjania skvelé hodnoty – najlepšie zo všetkých testovaných smartfónov. Áno, určite viete o modeloch, ktoré sa nabijú rýchlejšie, no na našom trhu sa zatiaľ nepredávajú.

Zariadenie testujeme tretí deň a dnes sme urobili náš tradičný test rýchlosti nabíjania, na ktorý sme použili nabíjačku, ktorá sa nachádza v balení. Výsledok je o to zaujímavejší, že nabíjačka v balení ponúka výkon 25 W. S ňou sme Samsung Galaxy S20 Ultra nabili z 0 na 100 % len za 53 minút!

Ako voliteľné príslušenstvo je možné dokúpiť nabíjačku s výkonom až 45 W. Práve toto je maximálny nabíjací výkon, ktorý zariadenie zvládne. Sme zvedaví, aké hodnoty by sme namerali s touto nabíjačkou.

Namerané hodntoy:

  • 15 min: 31 %
  • 30 min: 63 %
  • 45 min: 91 %
  • 53 min: 100 %

Len za pol hodinu nabíjania sme sa dostali na výborných 63 % nabitia batérie a len 15 minút stačí na nabitie z 0 na 31 %. Naozaj skvelé hodnoty.

Samsung Galaxy S20 Ultra sa tak dostal na prvé miesto v našom hodnotení. Hneď za ním sa nachádza Samsung Galaxy Note 10+, ktorý sme otestovali so 45 W nabíjačkou. Zaujímavé sú ale aj ďalšie hodnoty, najmä rýchlosť nabíjania v mAh za 1 minútu.

Samsung Galaxy S20 Ultra sa nielenže nabil za najkratší čas, ale ponúka aj batériu s kapacitou až 5000 mAh. V tomto smere nechal konkurenciu za sebou ešte viac. Za minútu dokáže prijať až 94,34 mAh. Model Note 10+ na druhom mieste len 72,88 mAh.

  • Na našom webe je k dispozícii kompletná tabuľka, v ktorej sú zaznamenané namerané hodnoty vyše 60 smartfónov, ktorých rýchlosť nabíjania sme už otestovali.
Náš tip
Samsungu uniklo malé množstvo dát, používatelia videli cudzie mená či adresy
26.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+