MojAndroid

Po štvrťročných výsledkoch LG aj Googlu respektíve Alphabetu boli zverejnené aj štvrťročné výsledky spoločnosti Samsung. A opäť sú rekordné.

Pred rokom mala spoločnosť Samsung slabšie obdobie vďaka fiasku s potenciálne vybuchujúcim Galaxy Note 7, ktorý musela stiahnuť z trhu. Aj kvôli tomu má v tohtoročnom treťom štvrťroku trojnásobne vyšší prevádzkový zisk než pred rokom. Ten činí 12,91 miliard dolárov.

K skvelému zisku prispela k nemu najnovšia vlajková loď Samsung Galaxy Note 8, predaje procesorov a displejov iným výrobcom (napr. iPhone X od spoločnosti Apple) a taktiež aj noví šéfovia jednotlivých divízii:

  • Displeje: Kinam Kim – do spoločnosti prišiel ešte v roku 1981 a je renomovanou autoritou v oblasti polovodičov – doteraz bol zodpovedný za celkovú činnosti tohto odvetvia. Pracoval ako vedúci samsungového technologického inštitútu. 
  • Spotrebná elektronika: HS Kim – popredný odborník v oblasti displejov. Zohrával významnú úlohu v dosiahnutí TOP pozície v predaji televízorov 11 období za sebou
  • SmartfónyDJ Koh – získava už dlhšiu dobu dobré výsledky v smartfónovom biznise, pričom dohliadol na vývoj vlajkových lodí série Galaxy. Ťaží z predošlých skúseností ako šéf výskumu a vývoja v Samsungu.  

Zdroj: Engadget

1.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+