MojAndroid

Juhokórejský výrobca elektroniky Samsung Electronics slávi posledné roky finančné úspechy. V poslednom štvrťroku zvýšil prevádzkový zisk o takmer dve tretiny na rekordných 15,15 biliónov wonov, teda zhruba 14,13 miliárd dolárov. Za rastom zisku stál hlavne silný dopyt po pamäťových čipoch. Za celý minulý rok dosiahol prevádzkový zisk Samsungu rekordných 53,7 biliónov wonov. To je zhruba 50 miliárd dolárov.

Náš tip
Samsung už nie je najpredávanejší v Indii, trón prevzal Xiaomi

Samsung predpovedá, že dopyt po pamäťových čipoch zostane silný aj v tomto roku. Spoločnosť je najväčším výrobcom pamäťových čipov na svete. Zároveň je najpredávanejším výrobcom smartfónov, veľký podiel má aj na trhu televízorov a jeho displeje môžme nájsť aj u konkurenčných výrobcov smartfónov ako je americká spoločnosť Apple. Divízia s displejmi zaznamenala v poslednom štvrťroku zisk 1,3 miliárd dolárov. Samsung tiež oznámil, že dividendy dosiahli 20 dolárov na akciu. Taktiež rozdelí akcie v pomere 50:1, čo predtým odmietal. Podľa analytikov sa tak firma otvorí drobným investorom a tým podporí likviditu a hodnotu akcií.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+