MojAndroid

Samsung zverejnil finančnú správu za tretí kvartál tohto roka. Podľa očakávaní dosiahla spoločnosť prvý rast ziskov v období za posledné dva roky, teda od uvedenia smartfónu Samsung Galaxy S4. Správa poukazuje na operačný zisk vo výške 6,4 miliardy dolárov, čo je oproti rovnakému obdobiu minulého roka (3,6 miliardy) úctyhodný nárast. Výška príjmov sa zastavila na 45,6 miliardy dolárov, čo oproti minulému roku predstavuje nárast o 3,9 miliardy.

O vyššie príjmy spoločnosti, a tým pádom aj zisky, sa zaslúžila najmä divízia pre výrobu čipov a zobrazovacích panelov. Samsung si však prilepšil aj vďaka výhodným výmenným kurzom. Mobilná divízia zaznamenala tiež malý nárast operačného zisku, a to z 1,54 miliardy dolárov v minulom roku na 2,1 miliardy. Juhokórejský výrobca zaznamenal nárast v predajnosti smartfónov, ktoré ťahali najmä novinky Samsung Galaxy Note 5 , Galaxy S6 edge+ a séria Galaxy A, či Galaxy J. Očakávania do štvrtého kvartálu sú aj v dôsledku blížiacich sa vianočných sviatkov optimistické, pričom výrobca očakáva zvýšený dopyt po smartfónoch aj tabletoch.

Zdroj: gsmarena

29.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+