MojAndroid

Spoločnosť Samsung uviedla na slovenský trh svoj nový rad QLED televízorov. Tie disponujú množstvom technologických vylepšení, ale aj úplne novým Ambient režimom, vďaka ktorému splynú s prostredím, v ktorom sa nachádzajú.

Televízor, ktorý vám zmizne pred očami

S takýmto mottom predstavuje Samsung svoj nový rad QLED televízorov. Tie patria k tomu najlepšiemu, čo výrobca ponúka po stránke kvality obrazu, ale aj použitých technológií. Novinkou je režim Ambient, ktorý umožní splynutie televízoru s prostredím, v ktorom sa nachádza. Využíva sa k tomu mobilná aplikácia, ktorou je možné odfotografovať pozadie za televízorom a šikovný algoritmus sa postará o dopočítanie vzoru, ktorý sa nastaví ako pozadie na televízore.

Vďaka tomu vypnutý televízor nie je už iba veľkou čiernou plochou na stene, ale elegantným doplnkom. Pri nečinnosti je možné na obrazovke zobraziť spomínaný vzor pozadia a na ňom ďalšie informácie – napríklad čas, informácie o počasí, ale aj fotografie či celé albumy. Najlepšie na tom je, že tento ambientný režim má skutočne nízku spotrebu a faktúru za elektrinu zvýši mesačne iba o približne 0,70 EUR (pri používaní režimu Ambient 3 hodiny denne).

Takmer neviditeľný kábel

Vlani Samsung so svojimi QLED televízormi predstavil špeciálne prepojenie obrazovky s ovládacou jednotkou prostredníctvom jedného kábla. One Invisible Connection prichádza tento rok v ešte lepšom prevedení, pretože jeden, skutočne takmer neviditeľný kábel, sa postará o napojenie všetkých portov a zároveň aj elektrickej energie. Z televízie vám tak pôjde iba jeden tenký kábel, čím získate ešte pohlcujúcejší zážitok.

Moderné Smart funkcie

Samozrejme, nové QLED televízory Samsung ponúkajú aj Smart funkcie. Poteší funkcia jednoduchého prihlásenia Effortless Login, vďaka čomu televízor rýchlejšie prihlásite k vašej Wi-Fi sieti. Nájdeme tu aj aplikáciu Bixby, ktorá ale bude na Slovensku dostupná až neskôr. Okrem toho poteší univerzálny ovládač, ktorým je možné ovládať viaceré pripojené zariadenia k TV a ktorý je ale dostupný iba pri vyšších radoch QLED televízií od Samsungu.

V predpredaji získajú zákazníci navyše zdarma set na bezmedzerové uchytenie televízora na stenu

Do 29. apríla prebieha predpredaj nových televízorov QLED, ktoré boli celosvetovo predstavené začiatku marca v New Yorku. Samsung odhalil ceny jednotlivých modelov a pre prvých majiteľov týchto vlajkových lodí má navyše aj darček. K akémukoľvek televízoru QLED 2018 zakúpenému v predpredaji dostane zákazník set na bezmedzerové uchytenie televízora na stenu.

Predpredaj modelov nového radu QLED TV je dostupný až do 29. apríla 2018 na stránke https://obchod-samsung.sk/.

Model Cena
QE75Q9FNATXXH 5 999 €
QE65Q9FNATXXH 3 999 €
QE55Q9FNATXXH 2 999 €
QE65Q8CNATXXH 3 499 €
QE55Q8CNATXXH 2 499 €
QE65Q8FNATXXH 3 399 €
QE55Q8FNATXXH 2 399 €
QE75Q7FNATXXH 4 299 €
QE65Q7FNATXXH 3 199 €
QE55Q7FNATXXH 2 199 €
QE75Q6FNATXXH 3 999 € *
QE65Q6FNATXXH 2 799 € *
QE55Q6FNATXXH 1 799 € *
QE49Q6FNATXXH 1 499 € *

* Modelový rad Q6 nie je možné predobjednať. 

26.4.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+