MojAndroid

Spoločnosť Samsung už dlhšie vyvíja modul, ktorý by dokázal skenovať dúhovku oka ako bezpečnostný prvok pri zabezpečení mobilného zariadenia. Dnes tento juhokórejský výrobca dokonca predstavil aj svoje prvé Android zariadenie s touto funkciou. Jedná sa o nový tablet Samsung Galaxy Tab Iris, ktorý vyšiel z dielne indickej pobočky Samsungu ako súčasť programu Make For India. Sken dúhovky má v Indii nahradiť 12-ciferné identifikačné čísla, ktoré používa vláda k autorizácii občanov.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 6 bude odolný voči vode, možno ponúkne skener dúhovky

Samsung verí, že nový tablet uľahčí všetky úkony, ktoré občania v Indii musia vykonať s autorizáciou vo forme 12-ciferného ID čísla. Skenovanie dúhovky má uľahčiť platenie daní, obnovenie platnosti dokladov, registráciu nového majetku, či celkovú identifikáciu občanov napríklad pri cestovaní. Okrem prvého zariadenia s Androidom a skenerom dúhovky Samsung na internet uvoľnil aj Identity SDK, ktoré má pomôcť vývojárom s rýchlejším implementovaním tejto funkcie do aplikácií a elektronických systémov. Práve táto technológia sa bude používať aj v bežných smartfónoch, a to už čoskoro.

Samotný tablet nie je pre používateľov po ďalších stránkach až taký zaujímavý. Ide o bežne vybavené zariadenie so 7-palcovým displejom, rozlíšením 600 x 1024 pixelov a 4-jadrovým procesorom s taktom 1,2 GHz. Operačná pamäť RAM má kapacitu 1,5 GB a vnútorná pamäť dosahuje 8 GB. Okrem Wi-Fi zvláda tento tablet aj pripojenie na 2G/3G siete a ponúka 5 Mpix zadnú kameru, nad ktorou sa nachádza spomínaný skener dúhovky. Najväčším prekvapením tohto tabletu je jeho cena, ktorá je stanovená na približne INR 13,499, čo je v prepočte asi 199 dolárov! V smartfónoch by sme túto technológiu mali po prvýkrát vidieť už koncom tohto a začiatkom budúceho roka.

Zdroj: PhoneArena

25.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+