MojAndroid

Spoločnosť Samsung patrí už dlhé roky na popredné priečky predajcov Android zariadení. Jej mobily ponúkajú prepracovanú nadstavbu TouchWiz, majú vysoký výkon a vďaka špecifickému dizajnu si ich nepomýlite s konkurenciou. Aj spoločnosť s takto bohatými skúsenosťami však môže stúpiť vedľa. Samsung má jeden veľký problém – s multitaskingom.

samsung-galaxy-note-4-24

Chybu, ktorá spôsobuje, že sa menu s aplikáciami spustenými na pozadí otvára aj niekoľko sekúnd, zaznamenali majitelia Samsungu Galaxy Note 4. Ten patrí medzi najvýkonnejšie Android zariadenia, a tak sa tento “nedostatok” stal samozrejme tŕňom v oku každého používateľa, ktorý sa s ním stretol. Rovnaký problém zaznamenala aj väčšina majiteľov vlajkovej lode Samsung Galaxy S6 a S6 Edge. U nich niekedy trvá načítanie multitaskingového menu sekundu, niekedy dve a zriedkakedy aj 3 a viac sekúnd. To je pre zariadenie s cenou atakujúcou 1000 eur (v najvyššej pamäťovej verzii) naozaj dlhá doba.

Opraviť to môže (ale nemusí) aktualizácia

Problémy s multitaskingom neopravila ani posledná softvérová aktualizácia, ktorú získali majitelia Samsungu Galaxy Note 4 a chybu neopravil ani update na Android 5.1, ktorý dostali majitelia Galaxy S6 a S6 Edge. Je tak otázkou, kedy Samsung zapracuje na tomto nedostatku. Je viac než možné, že táto chyba súvisí s chybným spravovaním pamäte RAM, o ktorom sme vás už v minulosti informovali. V tom prípade by ale chyba nebola na strane Samsungu, ale Googlu.

Máte takéto problémy aj vy?

Aj keď sa na tieto problémy sťažuje množstvo zahraničných používateľov, je možné, že ide o zariadenia z jednej výrobnej série, ktoré trpia nejakou chybou, prípadne o smartfóny, ktoré sú doplnené o softvér operátora, ktorý ich výkon môže ovplyvniť. Preto by sme sa radi opýtali aj vás, majiteľov Galaxy Note 4 a najnovších smartfónov Samsung Galaxy S6 a S6 edge, či ste si všimli dlhšie načítavanie menu so spustenými aplikáciami. Vašu odpoveď môžete zaslať ako jednu z možností v nižšie situovanej ankete.

Zaznamenali ste aj vy dlhšie načítavanie menu so spustenými aplikáciami (multitasking)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: SamMobile

29.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+