MojAndroid

Podľa zdroja informácie, spoločnosť Samsung pripravuje na rok 2013 nový displej, ktorý by mohol mať veľkosť uhlopriečky až 5,8 palca a mal by byť v novom technologickom prevedení ClorAMOLED.

Špecifikácie tohto displeja sú nadmieru zaujímavé a hustota pixlov by mala dosahovať až 358 bodov na jeden palec, čo je v prepočte viac ako 140 bodov na jeden centimeter. Displej by mal disponovať RGB maticou podobnou ako v Samsung Galaxy S II a tieto matice sú použité v Galaxy Note II.

Ak sa pozrieme na porovnanie displejov SuperAMOLED a ClorAMOLED, Samsung Galaxy S II má v jednej matici len 12 pixlov, zatiaľ čo nový ClorAMOLED displej bude mať v jednej matici až 16 pixlov.

Pri novinke Samsung Galaxy Note II ukázal Samsung mierny experiment s maticami vo svojich displejoch a zdá sa, že naďalej bude lídrom, napriek súdnym sporom a oslabeniu postavenia na akciových trhoch, v technologickom, vývoji a predstavovaní noviniek na poli mobilných zariadení.

Samsung dokonca dosiahol v experimentálnom móde rozlíšenie displeja viac ako 350 bodov na jeden palec, takže úspešnému naplneniu projektu ClorAMOLED displeja v podstate nestojí nič v ceste .

Pre používateľov zariadení s takýmto displejom by to znamenalo ešte ostrejší obraz, jasnejšie farby, čistotu obrazu. Podľa dostupných informácií zo zdroja, Samsung plánuje výrobu ClorAMOLED displejov na jún 2013, takže teoreticky by sme sa mohli dočkať Samsung Galaxy Note III s ClorAMOLED displejom už na budúci rok.

Zdroj, foto: PhoneArena

8.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+