MojAndroid

Spoločnosť Samsung oficiálne predstavila aplikáciu Secure Folder. Ide o zabezpečený priečinok, ktorý má zvýšiť súkromie či ochrániť vaše citlivé údaje. Secure Folder používa bezpečnostnú platformu Samsung Knox pre šifrovanie dát. Všetko čo do danej zložky uložíte (aplikácie, súbory, dokumenty, fotky/videá) bude zabezpečené ešte jednou pridanou autentifikáciou. Zabezpečenie môže prebiehať pomocou PIN kódu, vzoru pre nakreslenie hesla či biometrickým overovaním.

Aplikácie uložené v zabezpečenej zložke budú tiež dostupné aj ako nezabezpečené a bude teda možné spustiť jednu konkrétnu aplikáciu dvoma samostatnými spôsobmi.  Môžete tiež upraviť názov zabezpečenej zložky alebo ju úplne skryť z domovskej obrazovky pre ešte väčšie súkromie. Samsung tiež umožňuje zálohovať/obnovovať údaje z aplikácie Secure Folder. Synchronizácia prebieha využitím Samsung účtu.

Náš tip
Samsung Galaxy S7 a S7 edge: Začína aktualizácia na Android 7.0 Nougat (už aj na Slovensku)

Aplikácia je dostupná v obchode Samsung Apps, vyžaduje Android 7.0 Nougat a momentálne oficiálne podporuje Samsung Galaxy S7 a S7 Edge. Telefóny so Samsung Galaxy A (2017) série už túto funkciu ponúkajú a očakáva sa, že podpora príde aj na staršie zariadenia ako Samsung Galaxy S6 či S6 Edge Plus spolu s príchodom aktualizácie na Android 7.0 Nougat.

Zdroj : androidcentral

25.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+