MojAndroid

Spoločnosť Samsung prevzala pod seba LoopPay – poskytovateľa riešení pre mobilné peňaženky. Kým finančné podmienky transakcie zverejnené neboli, niektoré body dohody sú známe. Súčasťou dohody je napríklad to, aby zakladatelia LoopPay, teda veteráni tejto oblasti Will Graylin a George Wallner, spolupracovali so spoločnosťou Samsung Mobile. Táto spolupráca však fungovala dobre už pred akvizíciou a vyzerá to tak, že práve ich produkt uvidíme v mobilnej peňaženke v očakávanej vlajkovej lodi Samsung Galaxy S6.

“S potešením oznamujeme, že náš vzťah s LoopPay sme posunuli na ďalšiu úroveň. Spotrebiteľom prinesieme riešenie mobilnej peňaženky, ktoré je nie len bezpečné a spoľahlivé, ale aj široko akceptované na viacerých miestach, ako ponúkajú iné konkurenčné služby,” hovorí David Eun, Samsung Global Innovation Center.

“S radosťou sa pripájame do rodiny Samsung, aby sme pokračovali v našom cieli urobiť zo smartfónov dôveryhodnú a bezpečnú smart peňaženku a otvoriť neobmedzené možnosti, ktoré ponúka platba mobilom” hovorí Will Graylin, CEO LoopPay.

Výhodou pre Samsung môže byť fakt, že platba v podaní LoopPay technológie Magnetic Secure Transmission (MST) funguje až na 90% terminálov. V origináli ide o platbu vďaka využitiu magnetických prúžkov.

LoopPay je spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2012 v Bostone a zaujímavosťou je, že jej produkty sú priamou konkurenciou služby Apple Pay.

Zdroj: streetinsider.com, foto je ilustračné, zdroj gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+