MojAndroid

Najväčší výrobca Android smartfónov očakáva rekordné zisky za 1. štvrťrok 2017 a to aj napriek zastaveniu predaja Galaxy Note 7 a niektorým škandálom, ktoré spájali kórejského prezidenta a Samsung. Spoločnosť verí, že za obdobie január až marec dosiahne jej konsolidovaný prevádzkový zisk zhruba 9,9 bilióna kórejských wonov (takmer 8,2 miliárd eur). Minulý rok v rovnakom období zarobil Samsung “len” 6,68 biliónov wonov (5,5 milárd eur) a aj v porovaní s minulým kvartálom je to stále viac, vtedy spoločnosť zarobila 9,2 bilióna wonov (7,6 miliárd eur).

Náš tip
Google Pixel XL vs. Samsung Galaxy S8: Kto je rýchlejší? | VIDEO

Aj keď si ešte stále musíme počkať na kompletný výpis ziskov jednotlivých odvetví, podľa Yonhap News môže kórejská spoločnosť za tento nadpriemerný zisk vďačiť svojej prosperujúcej divízií čipsetov, ktorá by mala dosiahnuť druhý najväčší kvartálny zisk v jej histórií. Bloomberg už na začiatku tohto roku tvrdil, že Samsung môže očakávať vyšší zisk z OLED panelov a čipsetov a zdá sa, že to platilo aj pre prvý kvartál. Rekord, ktorý zatiaľ Samsung drží, pochádza ešte z Q3 2013, kedy ich zisk dosiahol 10,1 biliónov kórejských wonov (8,3 miliárd eur). Samsung navyše verí, že ich konsolidovaný obrat za Q1 2017 dosiahne približne 50 biliónov wonov (41,3 miliárd eur). Presné čísla sa ale dozvieme koncom tohto mesiaca.

Zdroj: Engadget

8.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+