MojAndroid

Flexibilné displeje dnes nie sú ničím novým a dnes sa vo veľkom využívajú najmä pri high-end smartfónoch. Tieto typy zobrazovacích panelov majú však len obmedzené deformačné možnosti. Áno, sú odolnejšie ako bežné panely, ktoré sa aj pri bežnom páde dokážu oveľa ľahšie poškodiť a prasknúť, no inak sú stále veľmi citlivé pre akékoľvek ďalšie tvarovanie.  Nový 9,1-palcový displej od Samsungu však flexibilitu povýšil na novú úroveň. Má sa totižto dať nielen mierne zahnúť, ale aj zrolovať alebo ohnúť podobne ako papier. Následne sa vie vrátiť do pôvodného tvaru. Ideálne napríklad pre použitie v nositeľných zariadeniach .

To však nie je všetko. Samsung ukázal svetu ešte 1,96-palcový 4K LCD displej, ktorého pixelová hustota dosahuje neuveriteľných 2250 PPI. Presne takýto typ zobrazovača je vhodný pre použitie s virtuálnou realitou. V tej by sme vďaka nemu mohli dosiahnuť oveľa vyššiu kvalitu grafiky. 4K je však pomerne vysoké rozlíšenie, ktoré pri rozumných obnovovacích frekvenciách bude vyžadovať enormný výkon počítača. Je však len otázkou času, kedy sa podobné displeje stanú súčasťou väčšiny VR headsetov.

Samsung nakoniec prekvapil ešte aj predstavením 5,09-palcového stereoskopického OLED displeja. Presne tak, 3D na mobilných zariadeniach ešte stále nie je úplne zatratené a využitie by mohlo nájsť napríklad aj vo virtuálnej realite, v ktorej by mohlo ešte viac prehĺbiť používateľský zážitok.

Zdroj: engadget

 

23.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+