MojAndroid

Tak ako sme avizovali, spoločnosť Samsung predstavila novú generáciu výkonného osemjadrového procesora Exynos 5 Octa. Novinka ponúka 20 % nárast výkonu v porovnaní s pôvodnou verziou, čo je spôsobené najmä vďaka zvýšenej taktovacej frekvencie. K ďalším zmenám sa pripísala prítomnosť šesťjadrového grafického procesora ARM Mali-T628 a nájdeme tu aj rovnakú architektúru big.LITTLE. To znamená, že štyri výkonnejšie Cortex-A15 jadrá využíva zariadenie pre náročné úlohy a druhá menej výkonná štvorica Cortex-A7 jadier je využívaná na nenáročné úlohy s cieľom zmenšiť spotrebu energie.

EXYNOS 5 Octa

Pôvodná verzia čipu Exynos 5 Octa mala nastavenú taktovaciu frekvenciu 1,6 GHz pre A15 jadrá, zatiaľ čo A7 jadrá mali frekvenciu 1,2 GHz. Nová generácia získala nárast výkonu zvýšením frekvencie prvej dvojice na 1,8 Ghz a druhej dvojice na 1,3 GHz. Vďaka tomu sa môže pochváliť výkonom, ktorý je v porovnaní s pôvodným čipom o 20 % vyšší. Okrem toho, čip podporuje Open CL 1.1 a OpenGL ES 3.0 a zároveň ponúka priepustnosť pamäte 14,9 GB/s v súvislosti s taktom 933 Mhz pre LPDDR3 pamäť. Niektoré zmeny sa týkajú aj rýchlejšieho spracovania dát a vylepšené bolo aj prehrávanie a nahrávanie 1080p videa.

 Zdroj: androidcommunity

23.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+