MojAndroid

Spoločnosť Samsung je známa tým, že pre svoje a aj cudzie smartfóny poskytuje, či už od výroby alebo v rámci obchodu, vlastné alternatívy k rôznym bežným aplikáciám. Teraz prichádza s novou aplikáciou Dropship, ktorá umožní prenos súbor medzi smartfónmi a to vrátane modelov Apple iPhone so systémom iOS. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Aplikácia Dropship využíva na prenos súborov internetové pripojenie

Juhokórejská firma prestavuje aplikáciu Dropship ako modul pre jej ekosystém Good Lock. Uvedenie aplikácie zatiaľ prebehlo v Južnej Kórei. Aplikácia umožňuje jednoduché a rýchle zdieľanie súborov medzi smartfónmi a tabletmi Galaxy, inými smartfónmi a tabletmi so systémom Android, webom a dokonca aj zariadeniami Apple iPhone a Apple iPad. Na prenos súborov využíva internetové pripojenie medzi zariadeniami.

Samsung Dropship | zdroj: SamMobile.com

Takže v podstate to nie je priame zdieľanie súborov, ako ponúkajú funkcie Zdieľanie nablízku alebo Quick Share, ktoré na prenos súborov využívajú rozhranie Bluetooth a Wi-Fi. Po nainštalovaní vám aplikácia umožní vybrať súbory, ktoré chcete zdieľať, a potom vytvorí odkaz a QR kód. Ten si následne naskenujete v druhom zariadení a stiahnete súbory. Môžete dokonca nastaviť dobu platnosti dostupnosti týchto súborov.

Dropship má však aj pár obmedzení. Tie momentálne zahŕňajú obmedzenú dostupnosť len pre Južnú Kóreu, čo je pravdepodobne len dočasne, a limit prenosu súborov v celkovej veľkosti maximálne 5 GB za deň. Na odosielanie súborov potrebujete taktiež Samsung konto, ale prijímateľ súborov ich môže prijať aj bez neho. Ďalším obmedzením sa zdá byť požiadavka systému vo verzii Android 13 (One UI 5.0).

Náš tip
Predaje tabletov a Chromebookov v 3. kvartáli 2022 naďalej klesajú

 

6.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+