MojAndroid

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila svoju horúcu novinku. Reč je o prvej 14 nm, 16 Gb Low Power Double Data Rate 5X (LPDDR5X) DRAM. Tá je navrhnutá pre ešte rýchlejšie spracovanie dát, podporu aplikácií s najmodernejšími sieťami piatej generácie a umelou inteligenciou. Oficiálna stránka Samsung Newsroom predstavila všetky výhody novej pamäte.

Aký je rozdiel medzi LPDDR5X DRAM a jeho predošlým modelom?

Nový pamäťový čip od Samsungu je ďalšou generáciou predošlého čipu z roku 2018, kedy spoločnosť vypustila na trhy svoju prvú 8 Gb LPDDR5 DRAM. Novinka má priniesť do smartfónov značný rozdiel v rýchlosti a plynulosti chodu zariadení, zväčšiť kapacitu a znížiť spotrebu batérie. Tento vývin je uskutočňovaný hlavne kvôli očakávanému príchodu aplikácií s podporou 5G sietí.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pamäť LPDDR5X zrýchli spracovávanie dát v zariadeniach na 8,5 gigabitov za sekundu. To je 1,3-krát viac ako mali predchádzajúce modely z roku 2018. Tie spracovávali dáta rýchlosťou 6,4 Gb/s. Využitie najpokročilejších technológií na zmenšenie čipu viedlo k zmenšeniu rozmerov len na 14 nm.

Zmenšenie rozmerov ušetrí spotrebu oproti staršiemu LPDDR5 až o 20 %. Kapacita pamäťového modulu môže stúpnuť z pôvodných 16 GB až na 64 GB. Tým chce spoločnosť uspokojiť veľký dopyt po pamäťových rozšíreniach na celom svete.

Samsung LPDDR5X 1
Zdroj: news.samsung.com

Samsung tento rok ešte plánuje spoluprácu s celosvetovým výrobcom procesorov. Cieľom tohto projektu bude dosiahnuť plynulejší chod celého sveta digitálnej reality a práve pamäť LPDDR5X hrá v tejto spolupráci dôležitú rolu.

Spoločnosť v budúcnosti plánuje zmeniť svoje postavenie v rebríčku výrobcov na trhu. Taktiež ubezpečuje, že bude neustále pracovať na ďalšej výrobe DRAM, zlepšovať úspornosť a efektivitu týchto výrobkov.

Náš tip
POCO M4 Pro 5G oficiálne: Dimensity 810, 50 MP fotoaparát a rýchle nabíjanie

10.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+