MojAndroid

Aktualizované (pôvodný článok s nadpisom Samsung predal 50-tisíc kusov Galaxy Gear…): Zdá sa, že pôvodné správy o slabom predaji hodiniek Galaxy Gear vyprovokovali Samsung, aby vydal oficiálne údaje. Pre viacerých budú prekvapením. Podľa Reuters totižto Samsung nepredal 50-tisíc, ale 800-tisíc kusov hodiniek. Spoločnosť verí, že “ide o najlepšie predávajúce sa inteligentné hodinky na trhu“. Ak zoberieme do úvahy fakt, že Galaxy Gear sú momentálne kompatibilné len s niektorými smartfónmi Samsungu, tak sú tieto čísla viac než pozitívne. Ich predaj by mohol stúpnuť po tom, čo Samsung rozšíri ich podporu aj do ďalších zariadení, možno aj tých, ktoré nepochádzajú z jeho výrobných liniek.

————————

Samsung predstavil vlastné inteligentné hodinky Galaxy Gear ešte v septembri. Krátko na to sa začali predávať vo svete a od októbra aj na Slovensku. Zakúpiť ste si ich mohli samostatne alebo napríklad v akciových balíčkoch spolu s tabletofónom Galaxy Note 3. Hodinky však aj vzhľadom na svoju cenu nevyvolali až tak veľký záujem ako možno Samsung očakával a čelili aj nie veľmi pozitívnym recenziám. To sa odrazilo aj na predajnosti, ktorá doposiaľ údajne prekonala hranicu len 50,000 kusov. To znamená, že juhokórejský výrobca po celom svete denne predá len približne 800 – 900 kusov Galaxy Gear.

Samsung-Galaxy-Gear-3

To očividne neprekáža vývojárom Custom ROMiek, ktorí prišli s prvou ROM pre Galaxy Gear. Na svedomí ju má developer fOmey z XDA fóra, ktorý v upravenom OS ponúka funkcie, ako podporu inštalácie aplikácií prostredníctvom APK súborov, či predĺženie nahrávania videa na 60s. Bonusom je potom predinštalovaný NOVA Launcher a možnosť nastaviť si živé pozadie.

Inou novinkou, ktorá sa síce netýka hodiniek ale stojí za zmienku je to, že Samsungu sa podarilo predať zatiaľ 8,000 kusov smartfónu Galaxy Round. Vzhľadom na to, že ide len o “testovacie” zariadenie, ktoré má zistiť záujem o podobné zariadenie to však nie sú až tak zlé čísla. Juhokórejský výrobca totižto už teraz plánuje vydať smartfón s displejom po stranách a na výstave CES 2014 sa možno dočkáme aj novej, na “používateľov” orientovanej verzie Galaxy Gear.

Zdroj: phandroid

19.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+