MojAndroid

Spoločnosť Samsung si uvedomuje tlak konkurencie, najmä zo strany čínskych výrobcov, a prichádza s revolučným nápadom. Od začiatku budúceho roka bude predávať repasované smartfóny. Tvrdí to zdroj blízky Samsungu a dodáva, že Samsung takto chce dodať viac “high-end Galaxy smartfónov” medzi ľudí. Má ísť o zariadenia zo špeciálneho programu ročnej obmeny smartfónov, ktorý Samsung prevádzkoval v USA, Veľkej Británii, Južnej Kórei a na niekoľkých ďalších menších trhoch. Používatelia jednoducho dostali najnovšiu vlajkovú loď, ak u operátora vrátili v neporušenom stave rok starý high-end.

samsung-galaxy-s5-09

Repasované zariadenia sú opravené softvérovo aj fyzicky do takej formy, aby vyzerali ako nové. Niektorí výrobcovia na ne ponúkajú aj záruku, a to počas 12 mesiacov, prípadne iba 90 dní. Okrem toho, že si používatelia môžu takýmto spôsobom kúpiť naozaj výhodne vlajkové lode Samsungu, spoločnosť na tom aj zarobí. Týmto spôsobom chce Samsung udržať mieru profitu nad úrovňou 10%, aj keď predaj repasovaných zariadení samozrejme nebude hlavnou zložkou jeho príjmov. Nateraz nevieme, akú veľkú zľavu Samsung bude pri repasovaných zariadeniach ponúkať, no tipujeme, že by sa mali predávať za približne polovicu zo svojej pôvodnej ceny.

Zdroj: Reuters

22.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+