MojAndroid

Zahraničný The Wall Street Journal informoval o tom, že Samsung tento rok prepískol počet vyrobených kusov vlajkovej lode Samsung Galaxy S5. Tento smartfón sa totižto nepredáva tak dobre ako jeho predchodca. Zatiaľ čo za prvé tri mesiace predaja Samsungu Galaxy S4 spoločnosť minulý rok predala až 16 miliónov kusov tohto zariadenia, tento rok za rovnaké obdobie predal Samsung o 4 milióny menej smartfónov Galaxy S5. Samsung tak má plné sklady svojej aktuálnej vlajkovej lode. Analytici vidia problémy hneď na niekoľkých miestach.

Náš tip
Recenzia | Samsung Galaxy S5 – nekorunovaný kráľ galaxií

samsung-galaxy-s5-09

Jedným z nich je pozícia JK Shina, CEO Samsungu pre mobilný segment. Ten neúspech v predajnosti Samsung zariadení pocítil aj na svojom plate. Podľa najnovších informácií bude nahradený svojim kolegom, BK Yoon-om, ktorý je momentálne riaditeľom divízie TV a spotrebičov. Túto informáciu ale Samsung zatiaľ oficiálne nepotvrdil.

JK Shin, CEO Samsungu pre mobilný segment
JK Shin, CEO Samsungu pre mobilný segment

Problémom je aj dlhodobá práceneschopnosť najvyššieho riaditeľa Samsungu, Lee Kun-hee, ktorý v máji tohto roku utrpel infarkt. Na vysokú pozíciu v Samsungu by sa podľa viacerých zdrojov mal dostať jeho syn, Jay Y. Lee, no aj v tomto prípade ide iba o dohady a oficiálne nepotvrdenú informáciu. Na otázky portálu The Verge o tom, či sa v Samsungu udejú významné zmeny vo vedení, odpovedal hovorca jednoznačne – “We don’t comment on rumors and speculation (Nekomentujeme žiadne dohady ani špekulácie)”. 

Zdroj: WSJ via TheVerge

24.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+