MojAndroid

Pred niekoľkými dňami sa objavila správa o tom, že Samsung bude zvyšovať cenu procesorov vyrobených pre Apple až o 20%. Podľa dostupných informácií nemala spoločnosť na výber, keďže iba Samsung má výrobné kapacity na to, aby vyrobil dostatočný počet procesorov a uspokojil tak dopyt po Apple zariadeniach. Včera však iný kórejský denník uviedol, že správa o zvyšovaní cien nie je pravdivá. Odvolal sa na anonymný zdroj zo Samsungu, ktorý povedal, že žiadne zvyšovanie cien nenastalo. Tiež dodal, že cena sa dohaduje ešte na začiatku roka a nemôže byť len tak ľahko zmenená počas trvania zmluvy.

Bez ohľadu na to koľko si Samsung pýta za výrobu procesorov, Apple už teraz plánuje zmenu dodávateľa na spoločnosť TSMC. Apple, ale aj spoločnosť Qualcomm ponúkla tomuto taiwanskému producentovi kremíkových čipov po 1 miliarde amerických dolárov, za produkciu ich 20nm čipov. TSMC však odmietla argumentujúc tým, že chce zostať otvorená aj pre ostatných výrobcov.

Medzitým sa objavili ďalšie špekulácie o tom, že Samsung zastavil výstavbu fabriky pre výrobu čipov, práve z dôvodu možného zrušenia objednávok spoločnosťou Apple. Koniec koncov, obidve spoločnosti bojujú proti sebe v patentových sporoch, ktoré sa pravdepodobne odrazia aj na dlhoročnej spolupráci práve pri výrobe komponentov spoločnosťou Samsung.

Zdroj: phonearena

15.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+