MojAndroid

Trend displejov bez rámčekov, ktorý odštartoval smartfón Xiaomi Mi Mix pred troma rokmi, priniesol výrobcom viacero problémov. Prvým bolo, čo so snímačom odtlačkov, ktorý sa dovtedy umiestňoval na prednej strane pod displej. Zatiaľ, čo spoločnosť Apple ho úplne odstránila a nahradila technológiou Face ID, tak väčšina výrobcov ho presunula na zadnú stranu. Nedávno technológie pokročili a mohli ho vrátiť na prednú stranu priamo do displeja. Druhým problémom bola selfie kamera. Tú po vzore Apple riešili výrezmi displeja a v poslednej dobe aj dierami v displeji alebo výsuvnými mechanizmami. Čoskoro sa ale možno objaví technológia, ktorá problém so selfie kamerou vyrieši podobne ako bol vyriešený snímač odtlačkov.

 

Podľa juhokórejských médií pracuje spoločnosť Samsung na technológii, ktorá skryje selfie kameru za displej. V tomto duchu sa totiž vyjadril viceprezident divízie Samsungu pre výrobu displejov Yang Byung-duk. Ako to bude fungovať? Jednou z možnosti by mohlo byť zmena režimu displeja, ktorý by bol v mieste umiestnenia selfie kamery úplne priesvitný len v momente jej používania. Ako si s týmto problémom Samsung poradí uvidíme najskôr až budúci rok. Medzitým by sme sa mali od neho dočkať technológie Crystal Sound OLED, ktorá premení displej na reproduktor.

7.5.2019
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+