MojAndroid

Už v minulosti sa objavili informácie o prípravách repasovaného modelu Samsung Galaxy Note 7. Ide o neslávne známy model phabletu od spoločnosti Samsung, ktorý sa dostal do povedomia verejnosti najmä problémami so vznietením častí batérie. Teraz spoločnosť Samsung potvrdila prípravy upravenej a repasovanej verzie modelu Galaxy Note 7.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7 sa vráti do predaja. S menšou batériou a len na vybraných trhoch

Samsung plánoval riešenie problému s názvom Galaxy Note 7 v troch krokoch. Ako prvé chcel zachrániť modulárne súčasti ako kamery, senzory či polovodiče. Následne spracovať kovové dielce prostredníctvom ekologicky priateľských spoločností tretích strán a vo finále predávať repasované zariadenia len na niektorých vybraných trhoch s upravenou verziou smartfónu.

Ešte minulý rok na jeseň spoločnosť Samsung tvrdila médiám, že žiadna upravená či inak modernizovaná verzia Galaxy Note 7 neprichádza do úvahy. Teraz Samsung priznáva, že sú trhy, kde by predaj repasovaného modelu bol reálny. Pôjde o upravené zariadenie s menšou kapacitou batérie, aby sa zabránilo prípadnému prehriatiu či vznieteniu.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7: Myslí vo veľkom | RECENZIA

Samsung aktívne rokuje s miestnymi regulačnými úradmi o predaji repasovaného modelu. Presný zoznam trhov dostupný nie je, no očakáva sa nižšia cenovka a dostupnosť skôr na rozvojových trhoch. Recyklačné plány Samsungu prichádzajú pár týždňov po tom, čo protestujúci z hnutia GreenPeace prerušil tlačovú konferenciu spoločnosti na výstave MWC 2017. GreenPeace v súčasnosti vydalo vyhlásenie, že spoločnosť Samsung spravila prvé kroky k recyklácii smartfónov a počúva tak požiadavky miliónov volajúcich členov hnutia.

Náš tip
Samsung Galaxy S8 a S8 Plus: Poznáme ceny + porovnanie veľkosti s Galaxy Note 7

Boli by ste ochotní kúpiť si repasovaný model Galaxy Note 7? Nemali by ste strach o opakujúce sa problémy so vznietením? Akú sumu by ste predpovedali respasovanému modelu? Svoje postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: theverge

28.3.2017
 • juraj

  250-350€ by som za neho dal bez vahania. Ta baterka bol jediny problem, inak je to stale perfektny telefon. Ale v EU asi nebude v predaji…

  • Peto Sizou Samal

   To je pekný sen, ale naozaj si myslíš že za taký smiešnu sumu by ho Samsung predával? Pod 500€ nepôjde určite

   • juraj

    Mas pravdu, ale zase ziadny iny telefon na svete nema tak posmramotenu povest ako Note 7. Ja som iba napisal, kolko by som za neho bol ochotny dat ja. 500 by som nedal. Ci to bude zodpovedat cene alebo nie, je uz ina vec.

    • Peto Sizou Samal

     Samozrejme súhlasím aj s tým, čo si teraz napísal, ja som len chcel vniesť trochu reality do toho :D za 350 si myslím že by ho ľudia vykupili do hodiny

     • juraj

      Jj. Aj tak neratam s tym, ze by bol v Europe dostupny a riesit nejaky individual z aliexpresu, zaruka problematicka, servis problematicky… nic pre mna :)

   • KeyLimePie

    Tych 450 – 500e by mi prislo ako rozumna cena, ktora by mohla znovu vniest doveru v radu Note medzi masy…

   • SiS

    za 500€ budu na bazosi S8+ po 2och mesiacoch od zaciatku predaja…

 • LaBrie

  O tom sa pisalo uz asi pred mesiacom. Cielovy trh by mala byt Cina, Vietnam, India.

 • Juraj Koren Marenčák

  Za pol roka je tu Note 8. Tak prečo Note 7?

 • Pelle

  Šancu by som mu určite dal ak by sa dal zohnať aj v našich končinách a za rozumnú cenu :)

 • SiS

  za 350€ preco nie…

 • stanko.z

  Ani zadarmo

+