MojAndroid

Samsung si tento rok pripravil pre svojich fanúšikov hneď dve vlajkové lode. Podobný postup si výrobca zvolil aj vlani, keď spolu s očakávaným tabletofónom Samsung Galaxy Note 4 predstavil aj verziu Note Edge, ktorá ale mala zaujať iba malú časť fanúšikov. To isté očakávala spoločnosť aj pri predstavení novej dvojice vlajkových lodí tento rok, no zdá sa, že záujem o model zo zahnutým displejom je oveľa väčší, ako sa predpokladalo. Samsung hneď po sprístupnení zariadení na trh uviedol, že záujem o model S6 Edge je skutočne veľmi vysoký a je možné, že spoločnosť bude mať problém naplniť očakávania zákazníkov.

Náš tip
Samsung Galaxy S6 vs Galaxy S6 Edge – ktorý by ste si vybrali?

Tento záujem teraz vyústil až do situácie, kedy Samsung musí posilniť výrobu zahnutých skiel pre displeje na modeli S6 Edge. Až doteraz používala spoločnosť na výrobu týchto skiel technológiu, pri ktorej sú zahriate obe strany skla, aby mohlo byť vhodne ohnuté. Táto technológia ale spôsobuje mikroskopické nedokonalosti, ktoré sa na takto zahnutom skle môžu vzniknúť a odstránenie ktorých je finančne náročné. Samsung ale teraz pre rastúci záujem postavil novú továreň vo Vietname, kde už bude používať novú technológiu. Tu sa už zahreje iba jedna časť displeja, vďaka čomu by sa mali znížiť nedokonalosti na skle. To v konečnom dôsledku ušetrí náklady na odstraňovanie nedokonalostí, ktoré boli pri starom spôsobe výroby veľmi vysoké.

samsung-galaxy-s6-edge-recenzia--21

Je zrejmé, že zahnutý displej je hlavným lákadlom, prečo zákazníci uprednostnia model S6 Edge pred klasickým modelom S6. Je teda skvelé vidieť, že sa Samsung snaží zdokonaliť tú časť zariadenia, ktorá získava najviac záujmu. Dopyt po zahnutom S6 Edge je väčší, ako sa predpokladalo, no ak by Samsung stihol prijať všetky tieto opatrenia v krátkej dobe, užívatelia zháňajúci toto zariadenie by to ani nemuseli pocítiť.

Zdroj: etnews via Android Authority 

29.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+