MojAndroid

Samsung sa po zverejnení štvrťročných výsledkov stal aktuálne celosvetovo najziskovejšou spoločnosťou. Okrem tohto úspechu zaznamenal veľký pokrok aj v rámci svetovej produkcie čipsetov. 24 ročná dominancia spoločnosti Intel sa končí a novým lídrom je práve spoločnosť Samsung, ktorá v priebehu druhého štvrťroka 2017 zvýšila výnosy ako aj prevádzkové zisky.

Náš tip
Samsung oficiálne predstavil Exynos 8895. Procesor, ktorý má poháňať Galaxy S8

Juhokórejský elektronický gigant neustále vyvíjal a prinášal na trh nové technológie. Avšak to, čo pomohlo Samsungu stať sa kráľom čipsetov, je fakt, že rýchlo reagoval na zmeny v segmente. Na druhej strane spoločnosť Intel nedokázala vytvoriť úspešné čipové sady pre mobilné zariadenia a nepodarilo sa jej vyťažiť z rastúceho segmentu inteligentných telefónov, tabletov a nositeľných zariadení.

Samsung preukázal svoju aktuálnu dominanciu v konkrétnych číslach

Náš tip
Samsung Galaxy S8: Je výkonnejší so Snapdragonom 835 alebo s Exynosom 8895? Poznáme odpoveď

Spoločnosť Samsung v oblasti čipov zaznamenala príjmy vo výške 17 biliónov KRW (15 mld. USD) a prevádzkový zisk vo výške 8,03 bilióna (7,1 mld. USD) za 2. štvrťrok 2017, čo je obrovský nárast oproti prevádzkovému zisku Q2 2016 vo výške 2,46 bilióna KRW. Dôvodom tohto zvýšenia prevádzkového zisku je rastúci dopyt po DRAM a SSD. Intel zaznamenal príjmy vo výške 14,8 miliárd dolárov a prevádzkový zisk vo výške 3,8 miliardy dolárov za rovnaké obdobie.

Náš tip
Samsung predstavil funkciami nabitý robotický vysávač POWERbot VR9300 s aplikáciou

Zatiaľ čo Intel prešiel na vývoj procesorov pre notebooky, počítače a servery, spoločnosť Samsung diverzifikovala svoje portfólio vývojom čipsetov pre smartfóny či tablety. Taktiež sa zlepšili pri tvorbe ukladacích čipov UFS a SSD, ako aj DRAM. Ich riešenia Evo a Evo Pro pre SSD úložiská sú jedny z najlepších na svete.

Zdroj: sammobile

28.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+