MojAndroid

Systém Tizen OS, ktorý juhokórejská spoločnosť Samsung využíva vo svojich smart televízoroch, by mal byť čoskoro k dispozícii aj ďalším výrobcom týchto zariadení. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Samsung Galaxy A52s 5G

Tizen OS bude konkurencii dostupný so všetkými svojimi výhodami

Juhokórejský gigant to oznámil na svojom tlačovej konferencii SDC 21. Na nej boli odhalené viaceré novinky pre hlasového asistenta Bixby, služby Samsung Health, Samsung Knox, SmartThings a operačný systém Tizen. Pre výrobcov konkurenčných výrobcov smart televízorov bol predstavený licenčný program pre platformu Tizen OS.

Konferencia SDC 21 | SamMobile.com

Platforma má tiež prístup k rôznym streamovacím službám vrátane Apple Music, Apple TV+, Disney+, Hulu, Netflix, Prime Video, Spotify, YouTube, YouTube Kids a YouTube TV. V rámci licencie budú môcť výrobcovia používať značku Tizen IOS a propagovať svoje produkty aj na podujatiach s ňou spojených.

Samsung by mohol otvorením platformy iným výrobcom prilákať vývojárov aplikácií

Samsung týmto krokom reaguje na svoju konkurenciu, ktorá svoje systémy už dávnejšie poskytla výrobcom smart televízovor. Príkladom je Amazon s Amazon Fire TV, Google s Android TV, LG s WebOS alebo Roku. Väčším rozšírením operačného systému Tizen na trhu môže Samsung tiež prilákať vývojárov aplikácií, ktorých je pre túto platformu stále málo oproti konkurencii.

Tizen OS bol predstavený pred 9 rokmi ako nástupca systému Bada, ktorý využíval napríklad smarfón Samsung Wave. Narozdiel od Bady už mieril aj do smart produktov a dlhé roky poháňal okrem smar televízorov aj smart hodinky Samsungu. Ich najnovšia generácia Samsung Galaxy Watch 4 ho však vymenila za Wear OS od spoločnosti Google a Tizen OS zostáva momentálne len systémom pre televízory.

Náš tip
Huawei nova 8i
27.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+