MojAndroid

Začiatkom tohto roka sa potvrdili informácie o tom, že spoločnosť Apple spomaľuje svoje staršie iPhony. Dôvodom je pokles kapacity batérie. Apple to odôvodnil tým, že ak je kapacita batérie nedostatočná, nemusí byť schopná dodať dostatok energie na plný výkon zariadenia, čo by spôsobilo jeho zamrznutie, prípadne reštart. Apple kvôli tomu už dlhšie znižuje výkon procesora v iPhonoch, ktorých batérie už neobsahujú dostatočnú kapacitu batérie. Táto praktika dostala aj oficiálny názov – plánované zastarávanie.

Samozrejme, ostatní výrobcovia na seba nenechali dlho čakať a vyjadrili sa tiež. Nechýbal ani Samsung, ktorý odmietol, že by svoje smartfóny časom kvôli nedostatočnej kapacite batérií spomaľoval, prípadne inak zasahoval do ich výkonu. Rizikom takéhoto spomaľovania môžu byť pre spoločnosti nemalé pokuty. Dokázalo sa, že nielen Apple, ale aj Samsung spomaľuje svoje staršie zariadenia.

Aktualizácie Samsungu spomaľujú zariadenia

Prečo to robí Apple už vieme. Samsung však povedal, že to nerobí. Vyzerá to tak, že toto vyjadrenie nebolo pravdivé. Možno bolo, no len do určitej miery. Vyšetrovanie dokázalo, že aktualizácie od Samsungu prinášajú nefunkčnosť niektorých systémových súčastí a rovnako aj zhoršený používateľský zážitok v podobe spomalenia celkového systému. Nejedná sa teda o rovnaký spôsob, ktorý používa Apple a Samsung naozaj neznižuje výkon procesora. Nezabránilo to však tomu, aby spoločnosť nedostala pokutu vo výške 5 miliónov eur.

Ako sa k tomu postaví Samsung ?

Spoločnosť zatiaľ výsledok vyšetrovania nekomentovala, očakáva sa, že tak urobí v najbližšom čase. Samotný výkon procesora síce Samsung s prichádzajúcimi aplikáciami neznižuje, no mnoho používateľov sa sťažuje na to, že ich zariadenia sú po aktualizácii pomalšie a klesla aj výdrž batérie. Netýka sa to len modelov strednej a nižšej triedy, ale problémy boli zaznamenané aj v prípade bývalých vlajkových modelov, ako napríklad Samsung Galaxy S8 či Samsung Galaxy Note 8.

Zaznamenali ste aj vy problém s vaším Samsungom po aktualizácii? O svoje poznatky sa s nami môžete podeliť v diskusii pod týmto článkom.

Pocítili ste spomalenie vášho Samsungu po aktualizácii na novší Android?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

25.10.2018
Zdroj: sammobile.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+