MojAndroid

Popularita smartfónov s mobilným operačným systémom Android neustále rastie a už pomerne dlhú dobu zastáva dominantnú pozíciu na trhu. Avšak, keď príde reč na využitie smartfónov vo veľkých korporáciach, Android je na druhom mieste s podielom 26 %, hneď za platformou iOS a jej 37%. Spoločnosti Samsung sa to očividne prestalo páčiť a predstavením nového podnikového riešenia s názvom SAFE (“Samsung Approved For Enterprise”) sa rozhodla vstúpiť aj do tohto segmentu. Od uvedenia tohto riešenia na trh ubehlo takmer 9 mesiacov, no zariadení s jeho podporou je stále rovnako. Je to len dvojica smartfónov Galaxy S III a Note 2.

SAFE: Bezpečné Samsung smartfóny pre biznis zákazníkov

SAFE je postavený na štyroch pilieroch. Umožňuje zamestnancom podnikov bezpečne pristupovať k firemným e-mailom, kalendárom a kontaktom, priamo zo svojich smartfónov. Ďalším pilierom je šifrovanie zariadení, aby dáta zostali v bezpečí aj v prípade krádeže. Ďalej VPN (Virtual Private Network) pre bezpečný prístup k dátam podnikovej siete a manažment mobilného zariadenia, ktoré umožňuje vzdialenú konfiguráciu a vymazanie obsahu smartfónu. Samsung uvádza SAFE týmito slovami:

SAFE predstavuje rastúcu rodinu podnikových riešení od Samsungu, ktoré obsahujú potrebnú istotu a funkčné vylepšenia vhodné pre obchodné účely. Najžiadanejšie Samsung zariadenia sú bezpečné pre použitie pri práci vďaka niektorým funkciám, ktoré udržujú dáta spoločnosti v bezpečí“.

Avšak SAFE je len súbor funkcií, ktoré nie sú v systéme Android až takou novinkou. Ak si zakúpite smartfón alebo tabet s Androidom 2.3 Gingerbread a vyšším, takmer všetky prichádzajú s podporou VPN, šifrovaním a manažmentom. Výnimku tvoria OEM zariadenia, ktorým predajcovia alebo mobilní operátori tieto funkcie odstránili. Hoci SAFE poskytuje lepšiu integráciu bezpečnosti, Samsung vlastne vytvoril novú kampaň, doplnil logo a reklamu na niečo, čo ponúka “čistý” Android. Rovnako predpokladáme, že snahou Samsungu nie je priniesť tieto funkcie do starších, ale stále používaných zariadení, čím z jeho plánu vyradil mnoho používateľov. Ďalším smartfónom s touto podporou bude pravdepodobne pripravovaná novinka Galaxy S IV.

Zdroj: Pocketnow

23.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+