MojAndroid

Spoločnosť Samsung minulý rok rozvírila vody mobilných zariadení svojím prvým ohybným smartfónom Galaxy Fold. Pre kritikov jednotvárneho dizajnu súčasných smartfónov to bola príjemná zmena. Portál AndroidAuthority teraz upozorňuje na nový patent Samsungu, ktorý by mohol priniesť ďalší originálny prvok do ich vzhľadu. Samsung ho podal 23. januára na patentovom úrade WIPO a do digitálnej podoby ho previedol holandský portál LetsGoDigital.

Samsung patent tri displeje 1

Aká je funkcia patentu smartfónu s tromi displejmi?

Patent ukazuje smartfón, ktorý má zaokrúhlenú nielen hornú a spodnú stranu tela, ale aj displej respektíve displeje. Zdiaľky tak môže pripomínať prenosnú hernú konzolu Playstation Portable (PSP). Zatiaľ čo PSP má ale v tele zasadený obdĺžnikový displej s postrannými ovládacími tlačidlami, tak patent Samsungu tam má 3 displeje. Hlavný obdĺžnikový pre zobrazovanie obsahu a postranné pre ovládacie prvky. Používateľ smartfónu by tak mohol mať pri pozeraní filmu zobrazené na jednej strane ovládacie prvky videoprehrávača a na druhej ovládanie hlasitosti. Patent by tak mal aj inú ako estetickú funkciu.

Samsunng Patent tri displeje 2

Vráti sa originalita do dizajnu smartfónov?

Či sa patent stane realitou a Samsung predstaví na jeho základe aj reálne zariadenie, je zatiaľ neisté. Pokiaľ by sa tak ale stalo, bolo by to aspoň príjemné osvieženie na trhu smartfónov. Tie dnes vyzerajú vo väčšine prípadov veľmi podobne. Patent tiež pripomína starú éru Symbian komunikátorov, keď vznikali originálne zariadenia ako Nokia 6600, Nokia N-Cage alebo Symbian SX1. Samotný Samsung by chcel tento rok osviežiť svoju ponuku ohybným véčkovým smartfónom Samsung Galaxy Z Flip.

Náš tip
Nové modely Samsung Galaxy S10 Lite, Note10 Lite a A71 sú už v predaji
7.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+