MojAndroid

Patentový úrad v USA publikoval nový patent spoločnosti Samsung, ktorý odhaľuje notebook s vlastným dokom pre tabletofón a s možnosťou bootovania dvoch operačných systémov. Ide o zaujímavú inováciu, ktorá by umožnila tabletofón, akým je napríklad Samsung Galaxy Note 4, zasunúť do doku a následne využívať dva operačné systémy. Po vložení by sa na zobrazovacom paneli notebooku automaticky zobrazil druhý OS, ktorým by mal byť napríklad Windows 10. Zároveň však bude na displeji mobilného zariadenia možné pracovať aj s Androidom, alebo OS Tizen.

Samotný notebook sa štandardne skladá z vlastného výklopného displeja, ako aj plnohodnotnej klávesnice a integrovanej batérie, ktorá po vložení zariadenia do doku bude zároveň slúžiť aj na jeho dobíjanie. Smartfón zároveň môže fungovať aj ako trackpad.

Nové patentované riešenie od spoločnosti Samsung by mohlo zaujať najmä biznisových zákazníkov, ktorí momentálne v podnikoch využívajú zariadenia spoločnosti Apple. Samsung spolu s ním prináša také funkcie, ako je napríklad automatická synchronizácia dát, či možnosť pokračovať v práci, na ktoromkoľvek zo zariadení.  Hybrid od Samsungu zároveň sprístupní internet aj bez nutnosti pripájať sa k WiFi.

Samozrejme, všetko je momentálne len na papieri a je otázne, či sa niekedy podobný hybrid dostane aj do predaja. Každopádne, ide o zaujímavý nápad, ktorý by si možno nielen v biznis sfére našiel svoje uplatnenie.

patent_2

Zdroj: patentlymobile

26.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+