MojAndroid

Porušovanie patentov medzi výrobcami mobilných technológií nie je dnes už nič neobvyklé a minulosti už prebehlo viacero súdnych sporov, ktoré skončili uznaním viny jednej zo strán a tá musela druhej vyplatiť často aj miliardové odškodné. Napríklad minulý rok musela spoločnosť Apple zaplatiť fínskej spoločnosti Nokia 2 miliardy dolárov, aby urovnala súdne spory o 32 patentov, ktoré sa vliekli od roku 2011. So spoločnosťou Apple pre zmenu prehral technologický gigant Samsung v minulosti patentové spory a musel jej vyplatiť viac než miliardu dolárov. A práve Samsung teraz bude platiť ďalšej spoločnosti z Číny a to konkurenčnému Huawei.

Náš tip
Fototest: Samsung Galaxy Note 8 vs Huawei Mate 10 Pro vs iPhone X

Spoločnosť Huawei podala v Číne prvú žalobu na momentálnu jednotku v predaji mobilných telefónov v máji 2016 za porušenie patentov spojených so 4G technológiou, operačným systémom a jeho používateľským rozhraním. Samsung kontroval vlastnými žalobami na viacerých čínskych súdoch. Momentálne ale vychádza zo sporu ako víťaz spoločnosť Huawei. Súd v Shenzhene rozhodol, že Samsung porušil 2 patenty spoločnosti Huawei súvisiace so 4G technológiou, bude ich musieť prestať používať a vyplatiť konkurentovi 80 miliónov juanov čo je v prepočte 11,6 milióna dolárov.

Náš tip
Huawei si v novej upútavke kopol do Samsungu

Zdroj: PhoneArena

15.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+