MojAndroid

Predchádzajúce úniky informácií spomínali prítomnosť inteligentného hlasového asistenta s názvom Samsung Bixby v pripravovanom modeli Samsung Galaxy S8. Teraz prichádza informácia o tom, že kórejská spoločnosť Samsung si požiadala o ochrannú známku pre oveľa zmysluplnejší názov – “Hello.”

Náš tip
Samsung Galaxy S8: Fotografia ukazuje bezrámikový displej. Unikli aj ceny !

samsung-bixby

Z dostupných informácií vieme, že nový hlasový asistent má priniesť funkcie ako predpoveď počasia, spravovanie vašich udalostí v kalendári, ovládanie hudobného prehrávača či organizovanie telefónneho zoznamu. Tiež budete môcť získať personalizované správy a informácie na základe vašej polohy či preferencií. Všetky funkcie budú samozrejme dostupné na základe hlasových príkazov a rozpoznávania hlasu. Podobnosť názvov s funkciou Windows Hello (prihlasovanie do vašeho smartfónu na základe skenovania očnej dúhovky) tak môže pôsobiť trochu mylne.

Náš tip
Samsung Bixby bude zrejme inteligentný asistent pre Galaxy S8

Druhou možnosťou je, že “Hello” bude fungovať ako príkaz na prebudenie hlasového asistenta Bixby (podobne ako “Hi Siri”, “OK Google”, či “Hey Cortana,” ktoré už plnohodnotne fungujú). Hlasový asistenti ponúkajú rôzne slovné hračky pre prijatie určitého príkazu. Amazon Alexa je schopná reagovať napríklad na “Computer” a to už prináša aj trochu sci-fi pocitov.

Zdroj: gsmarena, techdipper

10.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+